Login

Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieStraciłeś hasło?

Zarejestruj się teraz!
Ksiega Gosci Parafii Prawoslawnej Sw Trojcy w Lubinie
Wpisz sie do naszej ksiegi gosci
W ksiedze gosci jest 47 wpisow

(1) 2 3 4 »

47) Podziękowania
Darek89
Odwiedź stronę
2021-08-31 13:32
Przepiękne i urokliwe miejsce.


46) Szczepienie, czipowanie, redukcja o 6 miliardów
Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
Wyślij email do Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
2020-06-29 21:15
Szczepienie, czipowanie, redukcja o 6 miliardów

Jak można bezkarnie i publicznie mówić o planie masowego ludobójstwa 6 miliardów ludzi i dążyć do jego realizacji konkretnymi krokami? Jak to możliwe, że państwa nie będą się temu sprzeciwiać, a nawet pod groźbą sankcji będą to promować? Chodzi tu przecież o najcięższą zbrodnię – zbrodnię przeciwko ludzkości! Jak to, że ten, kto to przygotowuje, nie jest karany? Przecież jest to system przestępczy z programem ludobójstwa, obejmujący Gatesowe szczepiąki i czipowanie. I wydaje się, że nikt nie jest w stanie tego zatrzymać! Jednocześnie istnieją konkretne dowody na to, że szczepionki Gatesa okaleczyły pół miliona dzieci w Indiach! Ani Indie nikogo nie oskarżyła, ani ONZ nie pociąga znanego sprawcę przed wymiar sprawiedliwości! Zorganizowana przestępczość przeciwko ludzkości trwa. Niezliczonej liczbie dzieci szczepionki spowodowały autyzm z powodu nadmiernej ilości aluminium. Dzisiaj, wedłóg efektów, szczepienia można zaliczyć do broni masowego rażenia i samozagłady. Absurdalne jest, że szkodliwe szczepienia są obowiązkowe! To niedorzeczne, że teraz czeka się na wynaleźenie szczepionki koronawirusowej, którą chcą natychmiast zaszczepiać. Zgodnie z międzynarodowymi standardami każdy lek musi przejść okres próbny wynoszący 10-15 lat. Istnieje jednak znacznie większe niebezpieczeństwo, ponieważ Gates stara się wprowadzić do organizmu nanochipy za pomocą szczepionek. Już dziś istnieją szczepionki z nanocząstkami, które mogą działać podobnie do czipu.
Dlaczego papież popiera ten ludobójczy program? Zatruty korzeń jego apostazji sięga czasów Soboru Watykańskiego II. Nastąpił duchowy punkt zwrotny, którego owoce dzisiaj zbieramy. Kulminacją tego była intronizacja demona Pachamamy w Watykanie. Wkrótce potem rozpoczęła się ogólnoświatowa kwarantanna, mająca na celu wprowadzenie szczepionek i czipowania. Słudzy diabła realizują swój plan. Nie chodzi tylko o fizyczne zniszczenie 6 miliardów, ale o dusze ‒ o pozbawienie ich życia wiecznego. dlatego wszystkie wysiłki przestępcze mają na celu wprowadzenie implantów czipowych. Oznacza to całkowitą kontrolę nad osobą, nawet nad jej myśleniem. Czipowanie całkowicie pozbawia wolności, a co więcej ‒ wolnej woli. I nawet jeśli przynosi pewne korzyści, a nawet jeśli oznacza pewien postęp w dziedzinie medycyny, musimy pamiętać, że jest w rękach tych, którzy nie mają na myśli ludzkiego zdrowia, a raczej masową redukcję! Zaczipowany człowiek staje się niewolnikiem, biorobotem, który de facto nie jest już w stanie żałować za grzechy, co jest warunkiem koniecznym do zbawienia! Chip nie tylko nieprzerwanie kontroluje osobę, ale kiedy ona nie działa zgodnie z programem osób kontrolujących czip, poprzez centrum bólu lub zatrzymanie funkcjonowania dowolnego narządu, zmusi osobę do posłuszeństwa, aby niewolniczo popełniła jakiekolwiek przestępstwo. Celem tego satanistycznego systemu jest wieczne zniszczenie dusz. Dlatego może nieustannie atakować osobę z bluźnierczymi myślami, a w chwili gdy w niej zostanie, zatrzyma serce i spowoduje śmierć.
Ludzie, którzy służą systemowi ludobójstwa ludzkości, wypowiadali się przeciwko Bogu, przeciwko Jego porządkowi i prawom, które On ustanowił we wszechświecie, na świecie i w ludzkiej naturze. Z powodu grzechu pierworodnego diabeł oszukał człowieka i zasiał swoje trujące nasienie do jego natury. Natrualnym prawem Bożym, którym jest sumienie jest to nasienie ograniczane. Również ogranicza je objawione prawo Boże dane nam szczególnie w Ewangelii, a w konkretnej sytuacji nasienie to jest sparaliżowane przez wiarę, która jednoczy z Jezusem.
Bóg stworzył świat i rządzi nim, umieszczając w nim swoje prawa. Nie musi Mu doradzać ani pan Gates, który tu dzisiaj jest, a jutro obróci się w proch. Słowa „Człowieku, pamiętaj, że jesteś prochem i obrócisz się w proch” odnoszą się do niego i do ludzi, takich jak on. Bogu nie powinni doradzać tacy „filantropi”, którzy mają sztuczny problem z przeludnieniem. Hitler i jego ideologia mają na sumieniu 40 milionów ludzi. Gates i jego czipowanie zamierzają wyeliminować 6 miliardów! Aby to zrobić, podejmuje konkretne kroki, a ludzkość milczy i poprzez sztuczny strach współpracuje. Ziemia i ludzkość będą tu aż do drugiego przyjścia Chrystusa, a wtedy ta forma istnienia się skończy. „Niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione” (2 P 3:10). „Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku” (wiersz 17). „Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i nowej ziemi, w których będzie mieszkała sprawiedliwość” (wiersz 13).
Więc nawet pan Gates nie musi się tym martwić i doradzać Bogu, co powinien, a czego nie powinien robić. Niech sobie uświadomi, że stanie przed sądem Bożym. Jednak zgodnie z ludzką sprawiedliwością musi stanąć i przed ludzkim sądem za zbrodnie przeciwko ludzkości. Następnie, po sprawiedliwym wyroku, cała jego własność i cały kapitał finansowy powinny zostać skonfiskowane.

+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+ Metodiusz OSBMr + Tymoteusz OSBMr
Sekretarze Biskupi

31.05.2020

-------------------------------------------------------------------

Duchowa walka ‒ szczepienie i czipowanie
wideo: http://vkpatriarhat.org/pl/?p=17731
https://lucha-de-la-fe.wistia.com/medias/5d8l0345bm

Żyjemy w czasach, które wymagają od nas znajomości podstawowych informacji na temat niewłaściwego wykorzystywania wiedzy naukowej w celu tzw. redukcji ludzkości. Ci, którzy go promują, mają pełną kontrolę nad mediami głównego nurtu, i widzimy, że mogą zmanipulować większość populacji do czego chcą. Przekonaliśmy się o tym podczas korononapsychozy. Pominięto zasadę, że i druga strona musi być zawsze wysłuchana. Dlatego jest bardzo potrzebna praca edukacyjna, przeprowadzona przez tych, którzy słyszą drugą stronę i szczerze szukają prawdy.
Co solidni naukowcy mówią dzisiaj o tym, co by się stało, gdyby Gatesowi udało się wprowadzić obowiązkowy harmonogram szczepień w Stanach Zjednoczonych?
Dr. Mikovits mówi, że gdyby Gates zarządził obowiązkowe szczepienia, co najmniej 50 milionów Amerykanów umarłoby, prawdopodobnie od pierwszej dawki. Dlatego organizatorzy starali się przyspieszyć ustalenie obowiązkowego szczepienia w czasie koronapsychozy, tak aby śmierć, spowodowaną poprzez szczepionki, można było przypisać koronawirusowi. Dzięki Bogu zasługą prezydenta USA ten plan został udaremniony. Po przyjęciu szczepionki nie ma możliwości jej usunięcia z ciała. Pierwszymi ofiarami mieli być żołnierze, strażacy, technicy laboratoryjni, lekarze. To jest przestępstwo.
Jednak w Unii Europejskiej nadal istnieje niebezpieczeństwo obowiązkowego szczepienia! Prezydenci i rządy muszą walczyć o jego zniesienie. Dziś każdy obywatel UE musi zmobilizować się i wywrzeć presję na rząd nie tylko za pomocą swoich listów, ale także poprzez demonstracje na wzór Włoch.
Dr. Chris Exley jest profesorem chemii bioinorganicznej na Uniwersytecie Keele i profesorem honorowym w UHI Millennium Institute. Przeprowadzone przez niego sekcje zwłok wykazały astronomicznie wysokie stężenie aluminium w mózgach dzieci z autyzmem. Aluminium, dodawane do szczepionek bezpośrednio, powoduje katastrofę w każdym systemie biologicznym. Jest to jedna z najniebezpieczniejszych i najbardziej nerwowo toksycznych substancji.
Szczepionki przeciw grypie są agresywnie promowane każdego roku. Są one częścią globalnego planu wyludnienia. Niektóre składniki szczepionki ‒ to nanocząstki, które są zarówno digitalizowane, jak i kontrolowane. Można je aktywować za pośrednictwem sieci 5G. Dzięki temu twoje ciało jest zdigitalizowane wewnętrznie i zdalnie kontrolowane. Jeśli ktoś zostanie zidentyfikowany jako „niezadowalający”, funkcje jego narządów można zdalnie zatrzymać.
Obecną sytuację globalną należy postrzegać jako walkę duchową. Odstępczy i sprzedajni prałaci kościelni oraz oficjalne środki masowego przekazu będą sugestywnie kłamać, udowadniając jakie niesamowite korzyści wypływają ze szczepionek Gatesa i to, na jak „straszne” niebezpieczeństwo jest narażona osoba, która odmawia szczepienia. Wszystko to jest kłamstwem, aby was oszukać i zintegrować z systemem, który kończy się wieczną śmiercią ‒ wiecznym piekłem.
Właśnie dlatego, abyście mogli rozróżniać ich kłamstwo od prawdy i mieli siłę do obrony przed kłamstwem, absolutnie konieczna jest pokuta i modlitwa. Swą tradycję ma również modlitwa różańca. Konieczna jest także wzajemna motywacja, ponieważ moc kłamstwa jest wyrafinowana. Dlaczego? Ponieważ nosimy w sobie tajemnicę zła. Nazywa się to grzechem dziedzicznym.
Dziedziczny grzech jest depozytem kłamstwa i zła w człowieku, zatrutym nasieniem węża. Dlatego Jezus powiedział, że musimy zaprzeć sami siebie, wziąć krzyż codzienny i iść za Nim. On nam da światło i siłę do obecnej walki. Ale podstawą jest modlitwa. Ten zaś rodzaj złych duchów, jak powiedział Jezus, wyrzuca się tylko modlitwą i postem (Mt 17:21).
Słudzy anioła światła ‒ Lucyfera ‒ znają zasady duchowe i realizują je. Wiedzą, że tylko ludzkimi siłami nie osiągną swojego zbrodniczego celu. Dlatego ich podstawową zasadą jest: ściągnąć klątwę i tym samym stworzyć warunki dla przyjścia demonów. Jednocześnie wiedzą, że muszą usunąć wszystkie warunki, które dają przestrzeń Duchowi Prawdy.
Spójrzmy na sytuację z ostatniego półwiecza. Kościół od wieków był filarem prawdy. Ukrytym heretykom i Judaszom w kościele udało się go nie tylko sparaliżować, ale także uczynić z niego duchową podstawę systemu antychrysta. Kiedy to się zaczęło?
W 1958 r. Angelo Roncalli (Jan XXIII), który był już na liście modernistów w 1912 r., został awansowany na papieża. W swojej encyklice Pascendi (1907) święty Pius X sprzeciwiał się duchowi modernizmu, który niszczył fundamentalne prawdy wiary. Na soborze Roncalli zatwierdził truciznę modernizmu poprzez liberalnych teologów. Na II Soborze Watykańskim nastąpił duchowy punkt zwrotny! Dzisiaj zbieramy jego owoce w osobie Bergoglia, który znosi zarówno obiektywnie obowiązujące normy moralne, jak i przykazania Boże. Promuje homolobby na najwyższe stanowiska w kościele. Bezpośrednio intronizował do bazyliky św. Piotra demona Pachamamę a w dekretach o Amazonii nakazał zbezczeszczenie świętej liturgicznej ofiary przez pogańskie obrzędy, które nie czczą prawdziwego Boga, ale demony i szatana! Pogańskich czarodziejów i czarodziejki chce wyświęcać na diakonów i kapłanów.
Nakazując zamknienće świątyn, Bergoglio skutecznie pomógł w promowaniu światowej koronapsychozy. Pod pozorem środków bezpieczeństwa wydał instrukcje, by zhańbić Komunie Świętą. Dziś potajemnie promuje czipowanie poprzez szczepienia. W związku z tym 14 maja 2020 r.ogłosił całoświatowy post i „modlitwę” wraz z pogańskimi przywódcami, aby przyspieszyć wynalezienie tak zwanego leku na koronawirusa, którym ma być czipowana szczepionka. Ta zbrodnia woła o karę z nieba!
Z domu św. Marty Bergoglio celowo myli katolików swoimi charyzmatycznymi przemówieniami, które są następnie transmitowane głównie w Radiu Watykańskim. Wypowiada sugestywne zdania na temat jego osobistej relacji z Panem Jezusem, a nawet na temat pokuty, ale robi dokładnie odwrotnie. To znak ducha antychrysta. Bergoglio nie jest ani przedstawicielem Chrystusa na ziemi, ani następcą Piotra na tronie papieskim. Według Gal 1:8-9 jako heretyk i odstępca jest wykluczony z Kościoła Chrystusowego.
Bergoglio ściąga anatheme (klątwę) i idzie w całkowitej jedności z Gatesami i innymi potentatami, którzy dążą do redukcji o 6 miliardów. W taki sposób ten odstępca, nadużywając tronu Piotra, najintensywniej stwarza warunki do masowej zagłady ludzi.
Promotorzy NWO liczą się z zasadami duchowymi, dlatego też nalegają na coroczne parady gejów w dużych miastach na całym świecie. Dlaczego promują parady gejów pod takim naciskiem w krajach, które odrzucają sodomię? Chcą ściągnąć klątwę i przywołać demony, aby zajęły terytorium.
Również system kradzieży dzieci, obejmujący także Konwencję Stambulską, wiąże się z ogromnym cierpieniem dziecka i jego rodziców. Służy do składania ofiar demonom, które następnie przejmują kontrolę nad całym terytorium. Obecnie jest aktualna nawet kwestia składania ludzkich ofiar demonom, tak jak to praktykowano w pogaństwie, ale jeszcze potajemnie. System NWO czci szatana, promuje praktyki okultystyczne oraz promuje niemoralność, przestępczość i masową eksterminację ludzkości.
Bill Gates chce wykorzystać sztuczną kwarantannę do zaszczepienia całej populacji ludzkiej. Mówi o redukcji o 6 miliardów. Absurdalnie powiedział: „Tylko genocyda może uratować świat... Wykonując dobrą robotę w zakresie szczepionek, możemy zmniejszyć populację ludzką o 10–15%”. Oznacza to zabicie miliarda ludzi szczepionkami.
Na stronie internetowej Białego Domu pojawiła się petycja, w której jej inicjatorzy wszczęli dochodzenie w sprawie „Fundacji Billa i Melindy Gatesów” dotycząc nielegalnych praktyk medycznych i zbrodni przeciwko ludzkości. (https://petitions.whitehouse.gov/petit ... e-crimes-against-humanity).
Unia Europejska w swoim planie działania w sprawie szczepień (Roadmap on vaccination) już w 2019 r. planowała wprowadzić wspólną kartę/paszport szczepień dla obywateli UE. Bill Gates już mówi o jego wdrożeniu poprzez nanoczip zawarty w szczepionce. W związku ze szczepieniem Gates domaga się od rządów silnego immunitetu sądowego. Pytamy się: dlaczego?
Obowiązkowe szczepienia stanowią zagrożenie dla wszystkich i oznaczają de facto czipowanie. A czipowanie oznacza, że człowiek przestaje być człowiekiem, jest pod stałą kontrolą i ciągłą dyktaturą, a jeśli się oprze, będzie zmuszony poprzez wywołanie bólu do wykonania przestępczych czynów. Ponadto może zostać zabity w dowolnym momencie przez zastawienie funkcji dowolnego organu.
Gdyby chrześcijaństwo było tym, czym ma być, nie byłoby miejsca dla tych demonów, które przejmą kontrolę nad ludzkością i doprowadzą ją do tyranii, samozagłady i wiecznego potępienia.
Dziś już ta sytuacja po ludzku jest nie do rozwiązania. Tylko Bóg może tu interweniować. A to bezpośrednio i pośrednio ‒ przez niektóre osoby, które do tego wybierze.
Więc w tej walce zależy na każdym z nas! Jesteśmy zobowiązani stworzyć warunki, aby Bóg mógł działać w tym niezwykłym, teraz już apokaliptycznym czasie. Konieczne jest zapewnić przestrzeni Duchowi Bożemu. Dlatego każdy z nas musi zacząć z pokutą sam od siebie.
Bizantyjski Katolicki Patriarchat, jako głos proroczy, obecnie już wielokrotnie wzywa do modlitwy i postu, w środy i piątki bez posiłku do kolacji oraz do przeznaczenia godziny na codzienną modlitwę (Mt 26:40).
Poprzez wiele proroctw Biblia zachęca nas do działania, to znaczy do pokuty. Prorok Jonasz miał ogłosić mieszkańcom miasta: „Jeszcze 40 dni, a Niniwia zostanie zniszczona”. Mieszkańcy dostali zbawienny strach i wszyscy pokutowali. Bóg karę odjął.
Dzisiaj należy wyjść z pasywności. Przykładem jest protest 735 włoskich lekarzy przeciwko szczepieniom, a także masowa demonstracja we Włoszech. Niech każdy napisze list do członka rządu i zachęci go do walki z tym planowanym samobójstwem. Chrześcijanie niech odbywają procesje pokutne przeciwko paradom gejów!
Nasze grzechy dają możliwość demonom na ukaranie nas, Bóg na to pozwala. Ale jeśli będziemy szczerze pokutować, Bóg przebaczy nam nasze grzechy, demony muszą się od nas wycofać i opuścić terytorium. Wówczas nie mogą przeprowadzić likwidacyjnego programu tyranii i śmierci. Dlatego pokuta jest tak niezwykle ważna! Ducha pokuty otrzymuje ten, kto szczerze się modli.
Biblia wyjawia, że ci, którzy wierzą w kłamstwa, zaakceptują czipowanie. Ale ci, którzy się będą modlić i czynić pokutę, albo całkowicie odwrócą zniszczenie od danego terytorium, albo będą mieli światło i moc, by odmówić szczepienia i czipowania, nawet kosztem wielkich ofiar. Ci, którzy zaakceptują chip, zostaną poddani wielkiemu cierpieniu. Najgorsze dla nich będzie jednak to, że będą podlegać władzy bestii i nie będą już w stanie czynić pokuty. Ich tragicznym losem wraz z bestią będzie jezioro ognia.
Dlatego jest to tak ważny czas, który Bóg daje nam, aby naprawdę zacząć dzisiaj od prawdziwej pokuty. Kiedy będziemy posłuszni i zaczniemy się modlić, Bóg da nam siłę, aby oświecić innych, a tym samym uratować ich życie i ich nieśmiertelne dusze. W modlitwie trzeba walczyć przede wszystkim o swoich bliskich. Dla niektórych z nich ta sprawa będzie oczywista, a inni będą wierzyć kłamstwom. Dlatego trzeba się za nich modlić i przekazywać prawdziwe informacje. Poprzez modlitwę Bóg da wyjście. Poprzez modlitwę wyprosimy również dla tych, którzy mają władze w danym kraju, aby otrzymali światło i siłę oraz aby sprzeciwili się szczepieniom, tak jak zrobił to prezydent Trump, dzięki któremu zniesiono obowiązkowe szczepienie w Stanach Zjednoczonych.
W dzisiejszych czasach Bóg wymaga, aby każdy modlił się przynajmniej jedną godzinę dziennie i pościł w środy i piątki.

+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+ Metodiusz OSBMr + Tymoteusz OSBMr
Sekretarze Biskupi

7.06.2020
45) BKP dołącza się do biskupów Mołdawii i zwraca się do biskupów prawosławnych i katolickich: Zabrońcie czipowaniu!
Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
Wyślij email do Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
2020-06-02 11:23
BKP dołącza się do biskupów Mołdawii
i zwraca się do biskupów prawosławnych i katolickich:
Zabrońcie czipowaniu!

Podstawowe informacje: W planie redukcji ludzkości najsilniejszym elementem jest czipowanie. Co jest niezbędne do tego, aby plan działał? System antenowy 5G. Wprowadzenie systemu 5G ma, oprócz tego, znaczący niszczycielski wpływ na organizm ludzki (powoduje szereg chorób - tzw. zespół 5G). Przykładem jest Wuhan w Chinach, gdzie pod koniec 2019 roku zbudowano 10 000 anten 5G. Aktywowali system, a ludzie korzystający z bezprzewodowego Internetu lub smartfonów padali jak muchy. Wszystko zostało natychmiast zamaskowane koronawirusem. Następnie ogłoszono planowaną pandemię.
Jakie rozwiązania zastosowali inżynierowie redukcji ludzkości? Szczepienia! Powszechnie wiadomo, że dzięki szczepionce dostają się do organizmu nie tylko toksyczne substancje, teraz także i nanochip. Niebezpieczna jest również szczepionka przeciw zwykłej grypie i ogólnie każda szczepionka!
W USA stwierdzono, że obowiązek sprawdzania szczepionek nie był przestrzegany przez 32 lata .(http://prekladyodlesa.sk/nadacia-bill ... kl7TNBfPE3SCCVbn7hcZ44uBI To nie jedyny powód, dla którego Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zniósł obowiązkowe szczepienia obywateli. Główną przyczyną jest niebezpieczeństwo nanochipizaczni szczepionki!
Ludzie muszą być świadomi zagrożenia, jakie stanowią anteny 5G, budowane obecnie w dużych miastach. Gdyby wprowadzono system 5G, smartfony i połączenia bezprzewodowe stałyby się de facto zabójczymi narzędziami(https://zpravy.dt24.cz/veda/zbranovy-s ... pZWsQyWdoyNb2cHaePVISoUmY) Japonia odrzuciła system 5G!
Znakiem apostazji hierarchów kościelnych jest to, że potajemnie lub otwarcie promują szczepienia. Pierwszym krokiem są testy koronawirusa. Dominikański odstępca z Kijowa już promuje czipowanie, publicznie i bezczelnie, wykorzystując do tego przyciągającą motywację, tak jakby czipy rozwiązały wszystkie problemy zdrowotne. Ale najważniejszego nie podkreśla, że cały system jest w rękach tych, którzy chcą zmniejszyć populację planety o 6 miliardów !!! Czy będzie czipowanie służyć twojemu zdrowiu, czy cię zabije?
Podziękowania należą się zatem biskupom mołdawskim, którzy wyraźnie wyrazili obecne zagrożenie i wezwali rząd i ludność do odmowy szczepień, ponieważ dziś oznacza to czipowanie. (https://3rm.info/main/80231-slava-bogu ... rukovodstvu-moldavii.html) Cytujemy: „Szczepienia oznaczają niebezpieczeństwo mikroczipów ... Światowy system antychrysta chce wprowadzić mikroczipy do ludzkich ciał, aby je kontrolować, używając technologii 5G ... Technologia 5G w połączeniu z niektórymi szczepionkami opracowanymi w Chinach i we Włoszech spowodowała, że pojawił się ten wirus, wywracając całą planetę do góry nogami. ”
„Nie wyrażaj zgody na podanie szczepionki, ponieważ jest to ostatni punkt globalistycznego planu satanistów, z powodu którego wynaleźli koronawirusa i wystraszyli nim ludzi. Osoba dobrowolnie zaszczepiona wprowadza do swojego ciała mechanizm ciągłej kontroli. Szczepionka wpływa również na myślenie danej osoby. Komputer zaczyna mówić człowiekowi, co ma robić, jak myśleć, kiedy mówić, kiedy bluźnić Bogu “ - ostrzegł biskup mołdawski Markell, zachęcając ludzi do częstszej modlitwy i czytania Biblii.
Bizantyjski Katolicki Patriarchat (BKP) podziela to stanowisko biskupów mołdawskich. Zwraca się do wszystkich biskupów prawosławnych i katolickich: Drodzy Biskupi, wzywajcie rząd w waszym kraju, aby według modelu amerykańskiego, wprowadził zakaz obowiązkowych szczepień.
Dzisiaj wielu chrześcijan bez potrzeby spędza godziny w Internecie, telewizji i telefonach komórkowych! W rezultacie uzależnią się od nich i nie są już swobodni. Ponadto, po wprowadzeniu 5G, będą w śmiertelnym zagrożeniu przy używaniu bezprzewodowej technologii. Trzeba się od niej pościć i uciec od tego poważnego niebezpieczeństwa, a zwłaszcza od czipowania. Jezus mówi: „Tego rodzaju demony wyrzuca się tylko przez modlitwę i post” (Mt 17: 21). Każdy niech się pości w środy i w piątki, bez jedzenia tylko o wodzie aż do kolacji. W środę Jezus został zdradzony przez apostoła Judasza ,w piątek został ukrzyżowany. W środę pościmy się, abyśmy Jezusa nie zdradzili, a w piątek na cześć Jego śmierci a także za Jego naśladowanie, i gdyby było konieczne poddać się męczeństwu. Tym ocalimy nasze dusze dla wieczności.
Jak zapewnić nieprzerwaną modlitwę? (Łk 18:1.7-8; 1Sol 5:17) Niech każdy chrześcijanin da Bogu obietnicę jednej godziny wewnętrznej modlitwy dziennie, ale niech spróbuje modlić się i więcej. To wytworzy ciągłą modlitwę na ratunek przed masowym samobójstwem ludzkości – wczesnym i wiecznym. Jezus mówi również do ciebie: „Czy nie mogłeś czuwać ze mną przez godzinę? Czuwajcie i módlcie się! ”(Mt 26: 40-41)

+Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+Metodiusz,OSBMr +Tymoteusz, OSBMr
Biskupi sekretarze

22.05.2020

-------------------------------------------------------------------------------------------

Modlitwa i post Bergoglia do wspólnego bożka (Pachamama?)
za satanizację i czipowanie

Cytat: „Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa, który koncentruje się na realizacji celów deklaracji z Abu Zabi, skierował swoje wezwanie do „braci wierzących w Boga Stwórcę i do braci wspólnej ludzkości na całym świecie”.
Odpowiedź: Czym jest ludzkie braterstwo? A czym jest deklaracja z Abu Zabi? Kim są ci bracia we wspólnej ludzkości na całym świecie? Czy wierzą w Boga Stwórcę czy w Wielkiego Konstruktora? To są ci Bergogliowi bracia z fartuchem i cyrklem?
Wiara Bergoglia jest jasna: czci demona Pachamamę, znosi przykazania Boże, promuje sodomię... Ale z taką wiarą będzie w wiecznym braterstwie z demonami w piekle!
Cytat: „We wstępie zwraca uwagę na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa, który zagraża milionom ludzi na całym świecie, a tym samym staje się poważnym zagrożeniem dla całego świata”.
Odpowiedź: Lekarze specjaliści podają, że cała sprawa z koronawirusem jest sztuczna i że środki podjęte przez skompromitowaną WHO są nieodpowiednie i celowe. Celem koronapsychozy jest wakcynacja i czipowanie. Wie o tym Bergoglio? Dobrze to wie i za wszelką cenę promuje! Dlatego ma współudział w masowym przestępstwie!
Cytat: „Dlatego wzywamy wszystkich ludzi na całym świecie, aby zwrócili się do Boga... zgodnie z ich religią, wiarą lub nauką...”
Odpowiedź: Jeśli wszyscy ludzie na całym świecie zwracają się do swojego boga ... zgodnie ze swoją religią, wiarą lub nauką, to nie jest to prawdziwy Trójjedyny Bóg, Bóg Ojciec, Syn i Duch Święty, ale są to bóżkowie – demony pogan. Na przykład hindusi czczą krowy lub szczury i uważają ich za bogów. Miejscowe pogańskie kulty i animiści również czczą duchy, demony, nie czczą prawdziwego Boga. Jeśli papież wzywa ich, aby nie nawracali się, ale nadal czynili bałwochwalstwo, to znaczy modlili się do swoich demonów, tak to nie przyniesie żadnego błogosławieństwa, ale przekleństwo. Wyzwanie ponownie pokazuje, że pseudo-papież nie zna podstawowych prawd wiary chrześcijańskiej i jest heretykiem.
Cytat: „Zgodnie z celami Deklaracji o Ludzkim Braterstwie, Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa proponuje, aby dzień modlitwy, postu i błagania za ludzkość odbył się w czwartek, 14 maja”.
Odpowiedź: Czym jest Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa? Jest to organ o szlachetnym znaczeniu w nazwie, ale za którym kryje się program organizacji masońskiej z planem globalizacji ludzkości, z jej czipowaniem, redukcją ludzkości do 1 miliarda i satanizacją. Według Bergoglia chrześcijaństwo powinno spłynąć się z pogaństwem, które wielbi demony, w jedną ogólnoświatową religię New Age.
Jest to zorganizowana zdrada Chrystusa i droga do zatracenia. Chrześcijanin ma obowiązek głosić poganom drogę zbawienia, aby mogli się nawrócić i zbawić. Kościół głosił to przez 2000 lat. Ale Bergoglio robi dokładnie odwrotnie, a to jest zbrodnia przeciwko Kościołowi i ludzkości!
Cytat: „... czwartek, 14 maja – dzień modlitwy, postu i błagania za ludzkość ...”
Odpowiedź: 14 maja Bergoglio wyznaczył do bałwochwalczej akcji. Czy nie wie, że na 13 maja przypada rocznica objawienia się Matki Boskiej w Fatimie? Trzy lata temu była to nawet setna rocznica, ale Bergoglio cynicznie ją bojkotował. Matka Boża w Fatimie w 3 tajemnicy objawiła, że nastąpi odpad najwyższej hierarchii kościelnej od zbawczej wiary do bałwochwalstwa. Bergoglio zrobił już ten krok czcząc demona Pachamamę pół roku temu.
Cytat: „Wzywa przywódców religijnych na całym świecie... o zwróceniu się do Boga jednym głosem”.
Odpowiedź: Wezwać przywódców religijnych, którzy nie chcą zaakceptować prawdy o Bogu Zbawicielu lub Bogu Stwórcy, aby jednym głosem zwrócili do Boga ‒ to jest utopią, ponieważ oni nie chcą tego zrobić. Reprezentują swoje pogańskie kulty, które czczą demony, a nie prawdziwego Boga. Bergoglio wie o tym i kiedy świadomie jednoczy się z nimi, udowadnia, że jego ojcem jest diabeł (J 8:44). Dzięki temu wezwaniu wielu katolików, słabych w wierze, odniesie wrażenie, że mamy wspólnego boga z poganami i że wszystkie ścieżki prowadzą do zbawienia. A to jest podstawowa herezja, którą promuje tutaj Bergoglio. Bergoglio jest albo analfabetą religijnym, albo czyni to świadomie, degradując nauki Chrystusa, które prowadzą do zbawienia, do tego samego poziomu, co szacunek dla demonów, praktykowany przez religie pogańskie.
Cytat: „Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego poparła wezwanie papieża Franciszka, aby wszyscy wierzący zjednoczyli się w modlitwie, poście… za ludzkość…”
Odpowiedź: Czym jest Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego? Jaki jest jej duch? A komu naprawdę służy? Czy ma Ducha Chrystusa, czy ducha antychrysta? Czy głosi ewangelię, czy anty-ewangelię? Nie ma Ducha Chrystusa i głosi herezje! Dla katolików ta rada papieska stanowi przeszkodę dla zbawienia. Konkretny akt jedności w poście i modlitwie z ludźmi, którzy czczą demony, jest gestem apostazji. To jest jak rzucanie ziarnka kadzidła pogańskim bożkom. Pierwsi chrześcijanie woleliby umrzeć, niż uczynić ten gest apostazji. A dzisiaj tak zwana Papieska Rada do tego zachęca! To zbrodnia przeciwko wierze i przeciwko prawdziwemu Bogu. Bergoglio wykorzystał sytuację z koronawirusem, kiedy jako pierwszy zamknął świątynie, aby wywołać sztuczną panikę lub koronapsychozę. A teraz Bergoglio i jego Rada podają katolikom intencję do tak zwanych modlitw: znalezienie skutecznego lekarstwa, de facto czipowanej szczepionki. Demony, a nie Bóg, mają inspirować i pomagać temu samobójczemu sukcesowi!
Cytat: „Papieska Rada poparła inicjatywę Bergoglia, dotyczącą czwartku 14 maja”.
Odpowiedź: Wiodącą rolę w Papieskiej Radzie odgrywają odstępczy jezuici, zdradzając swojego świętego założyciela i samego Jezusa Chrystusa. Dziś nie są już społeczeństwem (societas) Jezusa (SJ), ale są, podle apostoła Jana (Ap 2:9,13), zgromadzeniem (societas) szatana (SS). Dlatego na współczesnych jezuitów spadła Boża anatema, wykluczenie z Kościoła, (Gal 1: 8-9).
Cytat: „Wysoki Komitet na rzecz Ludzkiego Braterstwa, który koncentruje się na realizacji celów deklaracji z Abu Zabi...”
Odpowiedź: Przypomnimy, czym jest Deklaracja z Abu Zabi. Zawiera heretyckie obwieszczenie Bergoglia, że wszystkie pogańskie kulty, które czczą demony, są uważane za wolę Boga. To rażące kłamstwo i herezja. Chociaż Bergoglio został publicznie upomniany za tę herezję, zamiast pokuty, podjął dalsze kroki – zainicjował Synod dla Amazonii i egzekwował dokumenty, dotyczące wprowadzenia pogańskich elementów, obrzędów i gest do liturgii. Wprowadził demona Pachamamę do Watykanu i teraz robi kolejny krok – wzywając katolików, aby wraz z poganami u demonów „wymodlili” i „wypościłi” czipowanie. To tragedia, że biskupi i księża katoliccy nadal w liturgii deklarują jedność z tym największym bluźniercą, heretykiem i odstępcą. Jeśli wierzący usłyszy jego imię w liturgii, niech cicho wypowie anathema (por. Ga 1, 8-9). Tym się od niej i od klątwy odzieli.

+ Metodiusz OSBMr + Tymoteusz OSBMr
Biskupi Sekretarze Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

13.5.2020

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Icons – a need for reform
video: http://vkpatriarhat.org/en/?p=18372
https://youtu.be/tp0Qc5GMe_c

Dear Orthodox bishops, monks and priests,
the Orthodox Church in Ukraine and Russia went through a seventy-year period of hard atheism. This has been followed by 30 years of so-called democracy. This democracy is strongly influenced by supranational elites in favour of multiculturalism, i.e. neopaganism. Today, the external Church structure in the West remains, but the saving faith in our Lord Jesus Christ is replaced with the faith in the counterfeit Christ of the New Age. The laws of God are replaced with amoral antilaws legalizing same-sex church marriages. A deterrent example is Germany with Card. Marx. The spirit of antichrist is to be taken up into the liturgy through pagan rituals, gestures and symbols tied up with demonic magic, as established by the Amazon Synod. This is the concrete result of so-called interreligious dialogue of the apostate Vatican ending in multiculturalism and in the devil’s unifying pseudo religion of the New Age.
Today, Russia and Ukraine are faced with a demand for a true spiritual reform which is to affect not only the Church but also the nation for its both temporal and eternal good. This task of yours cannot be taken over by state power; it is you, bishops, monks and priests, who must fulfil it while the conditions are favourable. If you neglect it, the opportunity will not return.
Many churches and monasteries have been built. The domes of the churches are gilded, the churches shelter new iconostases with new icons, but the most essential thing has been omitted – a deep inner revival that would affect both the older generation and youth.
What is the thinking and spirit of contemporary Russian and Ukrainian youth? Youth has been spiritually uprooted. They have embraced the decadent culture of the West with music which has its roots in satanic voodoo associated with drugs, the occult, cynicism and Satanism.
After the fall of Communism, it was above all Protestant denominations that used the opportunity for mission. The Orthodox Church remained passive towards internal mission. These denominations established their churches in almost every city. Patriarch Kirill, on the other hand, actively promotes multiculturalism, though he verbally denies it. The proof of apostasy is the signing of the Strasbourg Memorandum by a delegate of Patriarch Kirill, Archbishop Hilarion. The suicidal document was also signed by the delegates of Patriarch Bartholomew and apostate Pope Francis (2014).
The document contains, in essence, a plan for gradual destruction of Christianity. Specific points are aimed at transforming the Holy Mount Athos into a centre of neopagan and idolatrous multiculturalism. Let us quote from the section on education:
Art.5: Introduction into the curriculum of sexual education classes for the first grades of primary schools and provision of free condoms for all pupils, starting with primary schools
Art.12A: Projection of slides in sexual education classes
Art.12D: Study trips of educational institutions and university departments to places of sexual freedom
The essence of so-called sexual education today is satanic gender ideology which warps the minds of children and disrupts natural human identity. It leads to moral and physical genocide of the nation. The task of the school is to provide sound education and thus to prepare children for a responsible family life. Gender sexual education commits the most serious crimes against humanity.
Concerning the Memorandum in the sphere of the Church:
Art.1C: Introduction of Renaissance icons – the substitution of the Byzantine mentality
Art.3: Cancellation of vigils in the churches and monasteries
Art.7C: Establishment of days of environment on 21 December, dedicated to Mother Earth (Pachamama), and on 14 April
Art.7B: New liturgical order in all Christian Churches
Liturgical reforms bring about chaos, as evidenced by the fruits of the Second Vatican Council in the West. After the Amazon Synod, pagan rituals, symbols and gestures are taken up into the liturgy. The liturgy thus de facto embraces the spirit of paganism and expels the Holy Spirit, without whom both liturgy and other sacraments are invalid. Through such liturgical reform the Church of Christ becomes the harlot of antichrist.
Art.10A: The introduction of multi-religious worship service with music in all Christian Churches
Art.10B: The use of musical instruments and concert performances, not only religious ones, in all the churches
On 12 February 2016, the pseudo Pope and Patriarch Kirill met at Havana airport and signed a joint declaration one of whose points emphasizes interreligious dialogue with pagans. This is a betrayal of Christ as well as of the Orthodox Church. On 12 February 2020, an exhortation on the Amazon was released in the Vatican. Previously, during the Amazon Synod, the pachapapa Bergoglio ritually received the Pachamama demon.
On 13 February 2020, Archbp. Hilarion was delegated by Patriarch Kirill to visit the Vatican. He and Bergoglio had a very cordial conversation and agreed on a periodic exchange of seminarians. The purpose was to cunningly introduce this process of pagan satanization through Pachamama even into the Orthodox Church. As a result, the spirit of the apostate Vatican promoting gender ideology, same-sex marriage and the Pachamama demon will become incarnate in Orthodox Christianity. This is in line with the Strasbourg Memorandum and the Council in Crete (2016).
Full responsibility for these steps falls on Patriarch Kirill. He has the same spirit as the apostates Bergoglio and Bartholomew. Both these Patriarchs are responsible for the robber synod in Crete in 2016 – they are its authors. The purpose was to bring the Orthodox Church under the apostasy of the Vatican.
The solution for the Orthodox Church both in Russia and Ukraine is a true spiritual reform.
Dear bishops, monks and priests,
it depends on you whether the Orthodox Church as well as your nation will experience a spiritual awakening. Every reform movement begins with individuals.
You have your national saints. These true heroes need to be set as examples to contemporary believers. The saints first began to reform themselves on their knees. No reform could start without prayer and true repentance. God will then raise your nation spiritually. If you throw away this chance, multiculturalism hand in hand with gender ideology will lead to the self-destruction of the Church and nation.
Where to start? It is no trivial thing that the Strasbourg Memorandum emphasizes in the first place the introduction of Renaissance icons. Unfortunately, this has already happened.
What spirit do these Strasbourg-promoted icons breathe? They are not a window into heaven but into hell. It is impossible to pray before them. They radiate neither purity nor simplicity of spirit. They give the impression of irreality, dementia, impurity, even demonism.
An example from Poland: A certain priest invited a famous artist – an icon painter – to paint something unique which the priest could boast about. When the iconostasis was finished, it was solemnly unveiled. Seeing the work of the icon painter, simple folk were shocked. Some shouted: “What’s that?!” Others: “It’s like from hell!” And still others: “Shall we now worship demons in our church?” The iconostasis had to be thrown out.
These icons depict the Lord Jesus in an offensive way – either with an abnormally long body and a small head, or like a cynical murderer with a terrible expression on his face, with bruises under his eyes, with no beard but a moustache extending past the lips down to the chin like two black caterpillars and giving an impression of disgust. Saying that this caricature is our Saviour is a horrid blasphemy!
Angels on the icons look like demons; John the Baptist with his untidy hair resembles a robber or a werewolf. Behind these icons is not the Spirit of God but the spirit of pseudo spirituality and even Satanism. Instead of disposing to true piety, the icons have a depressive and destructive influence. An ordinary person feels like in hell before them. True icons, on the other hand, radiate purity, love, holiness and reverence for God. Believers feel like in heaven before them.
Therefore, every priest should start a reform in his own church. It is no problem to choose beautiful spiritual icons from the past that can be cheaply copied by the use of technology, either on paper or on canvas, so no large financial expenses are required. Do not delay, and start a spiritual reform in your church!

+ Elijah
Patriarch of the Byzantine Catholic Patriarchate

+ Methodius OSBMr + Timothy OSBMr
Secretary Bishops

17 April 2020


“Icons – a need for reform”
http://vkpatriarhat.org/ru/?p=25616 /русский/44) Pernicious fruit of German theology and Vatican II (+video)
Byzantine Catholic Patriarchate
Wyślij email do Byzantine Catholic Patriarchate Odwiedź stronę
2019-08-16 18:13
Malignant tumour of German theology in the Church
video: http://vkpatriarhat.org/en/?p=16703
https://youtu.be/bJB8rm5fae4

What fruits does German theology bear? It bears the fruits of death.
Contemporary German bishops and theologians, with some honourable exceptions, are heretics and apostates. President of the Bishops’ Conference, Card. Marx, and also Card. Kasper push for the transition of the Church to the New Age. They promote sodomy as well as the programme of the Amazon Synod associated with acceptance of pagan Satanism towards the so-called revitalization of the Church and Liturgy. In this respect they are in unity with pseudo Pope Francis. Moreover, the majority of German bishops advocate the Islamization of Europe. These German false prophets are the biggest ulcer on the body of the Catholic Church. They are neither Catholics nor Christians anymore. All of them are excluded from the Mystical Body of Christ according to Gal 1:8 and if they do not repent, they will end up in eternal damnation. The spiritual poison has spread from Germany already for decades and borne the fruits of death.
Question: What about Karl Rahner’s teaching?
Answer: Though Rahner did not promote sodomy or Islamization, he had the same spirit as contemporary German heretics. By his teaching he denied the principle that the revealed truth always connects an unambiguous reality with the mystery of faith. This is also the case with the mystery of the Incarnation of the Word of God. Rahner deprived the reality of unambiguousness by obscure pseudo-mysticism and replaced the mystery of faith with confusing rationalism. This is in direct contradiction to Catholic faith.
Question: What about Zollitsch, the former President of the German Bishops’ Conference?
Answer: Ten years ago, he uttered the greatest heresy, saying that Christ did not die for our sins but out of solidarity with the suffering. When explaining it, he uttered another heresy and absurdity, saying that Christ did not have to die for us because we have no sins. So great is the level of stupidity which German philosophy and theology has reached!
The promotion of homosexualism is only a consequence of the spiritual blindness of these servants of the angel of light, the devil.
Question: What will guarantee our salvation?
Answer: Definitely not the pseudo-Christianity of German theologians. Salvation is guaranteed to us by the pure teaching of Christ’s Gospel, behind which is the Spirit of truth. Behind various philosophies and German theologies is the spirit of lies and death.
Question: What is the historical-critical method (theology) about?
Answer: We have nothing to do with the history of biblical criticism but with the history of speculation or spiritual pathology.
Question: Through whom did this spirit of lies and heresy rise?
Answer: It was through H. S. Reimarus, an 18th-century German theologian. He was completely influenced by the spirit of the Enlightenment. Reimarus was the first to distinguish between the so-called “historical Jesus” and the so-called “Christ of the Bible”. This gave rise to an anti-religious conspiracy among the intellectuals of that time.
Question: How did the heretical trend develop in the 19th century?
Answer: In the 19th century, the main focus of the ideologically controlled denial of the Gospels expanded from Hamburg to Tübingen. The head of theologians was F. C. Baur.
In the 19th and 20th centuries, the door opens to fantasy and unbridled speculation. At the same time, the unproven theories of the predecessor are taken over unthinkingly. After Baur came Wrede, Renan, Schweitzer, Harnack, Dibelius, Bultmann... Their heretical demagogy has been continually taken over without criticism up to this day.
Question: Did Catholics open up to the spirit of heresy as well?
Answer: This spirit entered the Catholic Church at the turn of the 19th and 20th centuries. In 1907, Pope St Pius X made a stand against it in his encyclical Pascendi Dominici Gregis.
Question: Did the Pope do more than just reveal heresies?
Answer: Yes, he made practical steps. Professors and students had to renounce the heresy of Modernism. If anyone refused to do so, he was expelled from the seminary or deprived of lectureship. In addition, doctrinal commissions were established in the dioceses. They kept an eye on Catholic literature to prevent heretical priests from poisoning the Catholic believers.
Question: Did any professors manage to escape just punishment?
Answer: Yes. Among them was also Prof. Roncalli, later Pope John XXIII. He opened the door to this spirit at Vatican II.
Question: Is the historical-critical method scientific?
Answer: No, it presents mere assumptions as scientific evidence. It is neither critical nor scientific, just builds one erroneous conclusion on another.
Question: Did this ideology support anti-Semitism and fascism?
Answer: Bultmann and Dibelius, with their invented “form criticism”, gave Hitler a pseudo-scientific armament not only against Judaism but also against Christianity.
Question: Which of the Catholic theologians succumbed most to the heretical current?
Answer: The pre- and post-conciliar theologians who lacked a firm Christian faith. They conformed to the currents of the time like a wind indicator spinning to and fro. This can nowadays be illustrated by the example of Schillebeeckx, a peritus at Vatican II, whose teachings differed from the teachings of the Catholic Church. Another example of a heretic is Drewermann who being a liar himself arrogantly calls the evangelist Matthew a liar.
Question: What is the attitude of the founders of this ideology towards the fundamental truths of the faith?
Answer: Schmidt, Dibelius and Bultmann deny the Divinity of Christ as well as the Divine Revelation as such.
Question: How do modern Catholic biblicists and theologians view this ideology?
Answer: They uncritically accept their preconceptions and false hypotheses. They use them as a foundation for their so-called “scholarly research”. The result is tragic – they implicitly denied the Divine Revelation and all the miracles in the Bible.
Question: What does Prof. Eta Linnemann, Bultmann’s former student and co-worker, say about so-called Biblical science?
Answer: Linnemann notes sadly: “We have put generation after generation of believing Christian young people, who were willing and eager to serve God, through this fire, sacrificing them to the Moloch of an atheistic theology. The result has been generation after generation of misguided guides. When will we become converted at last and leave this idolatry?”
Question: If anyone follows this path of theological godlessness, is he still free in his decisions?
Answer: Linnemann says: “No,” and she adds: “There is something or someone that forces him. This pressure is not exerted just through professional methods. One has to do with demonic powers which hold sway over everyone who follows this way.”
Question: What did Linnemann say about her theological work which she had done as Bultmann’s student?
Answer: Linnemann said: “I regard everything that I taught and wrote before I entrusted my life to Jesus as refuse.” She threw her books into the trash and asked all her readers to do the same.
Question: What should German theologians do?
Answer: They are obliged to change their heretical thinking, to undergo a true metanoia. May the German Professor Eta Linnemann be an example to them! However, to admit one’s mistake or the fact that one has been deceived requires that one self-critically bows before the Truth, which is Jesus.
Question: Who manifested himself as the first critic of God’s Word?
Answer: The devil in Paradise. He used a manipulative lie to deny God’s Word and caused the first people to die.
Question: How has the devil’s poison of heresy manifested itself in the history of the Church?
Answer: Ancient Arianism is similar to neo-Modernism. Both deny the Divinity of Christ.
Question: Has any of the Popes throughout the Church’s history been deceived by heresies?
Answer: Yes, in the seventh century, Pope Honorius I neither discerned nor opposed the heresy of Monothelism. He was anathematized, i.e. excommunicated from the Church, several years after death.
Question: What about the conciliar and post-conciliar Popes today?
Answer: The conciliar and post-conciliar Popes have not actively opposed the super heresy of neo-Modernism, for which reason they have brought God’s anathema on themselves like Pope Honorius.
Question: What to say in conclusion?
Answer: The most topical issue during these days and hours is the election of an orthodox Pope instead of a heretic. If the new Pope neglects to use his authority in the first place to condemn the heresies of neo-Modernism connected with the historical-critical method, he will neglect his primary duty. He will thus be placed under an anathema like Pope Honorius. The priority task of the new Pope is to condemn the heresy of neo-Modernism by God’s authority and thus to cleanse the Church of this spiritual poison!


+ Elijah
Patriarch of the Byzantine Catholic Patriarchate

+ Methodius OSBMr + Timothy OSBMr
Secretary Bishops

13 July 2019

---------------------------------------------------------------------

Vatican II was and is heretical
video: http://vkpatriarhat.org/en/?p=16707
https://youtu.be/QaSlMNXxXSc

Jesus says: “A tree is known by its fruit: a bad tree cannot bear good fruit.” (Mt 7:18) The application of the Vatican II document Nostra Aetate, particularly under the slogan “a regard for other religions”, resulted in a mass expansion of paganism in Christian nations. Many religious superiors started inviting Buddhists and Hindus to their monasteries. This pseudo mission, based on Vatican II’s syncretism, is a rebellion against God. It has brought along the invasion of pseudo culture behind which is the spirit of drug addiction and sexual perversions. This is, in essence, a worship of demons and Satan! Aggiornamento preaches a different Jesus, a different spirit and a different gospel (cf. 2Cor 11:4).
The attitude of God’s Word towards paganism is clear. It is expressed in the First Commandment: “You shall have no other gods or worship them!” (Deut 5:6-9) Vatican II documents are the exact opposite.
Quote from Nostra Aetate: “The Church examines more carefully its relations with non-Christian religions.”
Response: What careful examination if God’s Word clearly shows in many places what our relationship should be like to pagans who worship demons!? Jesus said: “Go into all the world and preach the gospel to every creature. He who believes and is baptized will be saved; but he who does not believe will be condemned.” (Mk 16:15-16) This is the obligatory mission of the Church, and no careful examination of how to betray the Gospel of Christ!
Quote: “Humanity forms but one community. This is so because all stem from the one stock which God created to people the entire earth.”
Response: An amazing discovery of Vatican II! But they forgot that Jesus sends His disciples to all nations to proclaim the Gospel even at the price of martyrdom. All the apostles died martyrs for the proclamation of the Gospel. Their goal was not to merge into one community with all who stem from the one stock and people the entire earth. The devil, demons and all who are in hell also stem from God, but only a fool would wish to form one community with them.
Quote: “... (pagans) share a common destiny, namely God.”
Response: Pagans worship snakes and cows as gods but this is not a common destiny of all men! Our destiny is to save our soul and the souls of those who are in the darkness of idolatry.
Quote: “People look to their different religions for an answer to the problems that weigh heavily on their hearts: What is the meaning and purpose of life? ... How can genuine happiness be found? …”
Response: It is a great deceit to create an impression that people should look to pagan pseudo religions for an explanation of the fundamental questions of human life. They do give an explanation, but a false one! Unfortunately, the Vatican II declaration knowingly conceals it.
Quote: “The Church, therefore, urges its sons and daughters to enter with prudence and charity into dialogue and collaboration with members of other religions. Let Christians, while witnessing to their own faith and way of life, acknowledge, preserve and encourage the spiritual and moral truths found among non-Christians...”
Response: Jesus does not send us to enter into dialogue with pagans but to preach the Gospel to turn them from the power of Satan to the true God! (cf. Acts 26:17-18; Col 1:13) It is the height of hypocrisy to urge the Church’s sons and daughters to acknowledge, preserve and encourage the worship of Satan and demons, while witnessing to their own faith and way of life! If we acknowledge and preserve the way of pagans to eternal perdition, we will betray our identity and the God-given goal – heaven.
What right has the Vatican Council to oppose Jesus Christ, His Gospel and the Apostolic Tradition? What right has Vatican II to boycott the duty of preaching the Gospel and to replace it with suicidal dialogue?
The Nostra Aetate declaration should be entitled: “How to betray Christ and the Church, and how to get to hell.”
Quote: “The Church reproves any discrimination against people or any harassment of them on the basis of their race, colour, condition in life or religion.”
Response: Almost the same statement is contained in the Lisbon Treaty. The Lisbon Treaty de facto abolishes the Ten Commandments and has incorporated sodomy into European legislation. The Nostra Aetate’s statement “The Church reproves any discrimination...” implicitly contains approval of homosexuality.
Quote: “Thus, in Hinduism people explore the divine mystery ... and recourse to God in confidence and love.”
Response: The theologians at the Council probably did not know that Hindus do not worship one God, the Creator, but they worship cows, snakes and other creatures as their god in confidence and love.
Quote: “Buddhism proposes a way of life by which people can, with confidence and trust, attain a state of perfect liberation and reach supreme illumination either through their own efforts or with divine help.”
Response: Buddhism proposes a way of life by which people can, with confidence and trust, attain a state of supreme possession with demonic help! True liberation from original sin and from personal sins is only and only in Jesus Christ. Nostra Aetate, however, is silent about Christ.
Quote: “So, too, other religions ... outline a programme of life covering doctrine, moral precepts and sacred rites.”
Response: Pagan religions with their sacred rites sacrifice to demons and not to God (1Cor 10:20). Their doctrine prevents man from recognizing not only the revealed truth but also the objective truth. They represent a system rejecting Christ – the Truth!
Quote: “The Catholic Church rejects nothing of what is true and holy in these religions.”
Response: And what is true and holy in them? The worship of demons in animals – cows or snakes? Reincarnation denies the personal and true God, the immortal human soul, God’s judgment, Christ’s redemptive death for our sins, heaven and hell! Koan is no illumination but the loss of conscience and reason. Nirvana and enlightenment is actually demonic possession. Vatican II has over 50 years not given the true answer to what is true and holy in paganism.
Quote: “It regards with sincere reverence those ways of conduct and of life, those precepts and teachings…”
Response: If it regards the worship of pagan demons with sincere reverence without any true criticism, it is a sign of the loss of judgment, reason and the saving faith! One can say here: “What communion has light with darkness? And what accord has Christ with Belial?” (2Cor 6:14-15)
Quote: “…which often reflect a ray of that Truth which enlightens all men.”
Response: They do not reflect the Truth but lies and the spirit of lies, the devil, who deceives rather than enlightens all men! This statement of Vatican II is blasphemy!
Quote: “The Church has also a high regard for the Muslims. They worship God, who is one, living and subsistent, merciful, almighty, the Creator of heaven and earth, who has also spoken to humanity.”
Response: This is a lie. Yes, there is only one God, but this one God exists in three Persons, the Father, the Son and the Holy Spirit. However, the Muslims do not worship Him but they worship Allah, the highest (akbar) of the 360 pagan gods of Mecca.
Quote from Lumen Gentium: “The Muslims along with us adore the one and merciful God...”
Response: The same lie of Vatican II again. Furthermore, Lumen Gentium falsely states that the Muslims are the spiritual sons of Abraham. In fact, the words of Jesus are true about them: “Abraham is not your father, for you seek to kill Me.” (cf. Jn 8:44) The Koran imposes death penalty on every Muslim who believes in Jesus Christ.
Quote from Dignitatis Humanae: “Dialogue … men explain to one another the truth they have discovered, or think they have discovered.”
Response: It is a tragedy that the Council did not want to discern between truth and lies! It exchanged the truth of the Gospel for the lies of pagan myths!
Quote: “Everyone ought to refrain from any manner of action which might seem to carry a hint of coercion or a kind of persuasion...”
Response: Using a manipulative term persuasion, the document prohibits the primary task of the Church – mission!
Quote: “...should not be prohibited from freely undertaking to show the special value of their doctrine.”
Response: The Council prohibits true mission but actively promotes the contamination of the Church by pagan practices connected with the occult. In fact, Vatican II thus promotes demonic spirituality and the destruction of Christianity!
Summary:
Martyrs preferred to sacrifice their lives rather than drop a grain of incense as a sign of worship of demons in pagan rites!
The Council committed three grave sins.
The first sin: It consciously neglected to voice the unambiguous truth and to clearly condemn errors!
The second sin: It adopted ambiguous terms which allow for different interpretations. They were introduced by the leaders of the so-called “Rhine alliance”. In the post-conciliar period, the ambiguous terms eventually led them to make up definite conclusions and to legalize heresies.
The third sin: The conciliar documents incorporate statements which are on the brink of heresy or are fully heretical.
Briefly, the Second Vatican Council was the greatest disaster of the 20th century. It anchored, codified and received into the heart of the Catholic Church the whole mentality of Modernism, liberalism and anti-morality. The spirit of lies through ambiguous terms undermined all dogmas.

Conclusion: Bergoglio holds the papal office illegitimately. The first thing the new orthodox Pope must do is condemn the Second Vatican Council as heretical. Unless he does so, he will thus be placed under an anathema like Pope Honorius!


+ Elijah
Patriarch of the Byzantine Catholic Patriarchate

+ Methodius OSBMr + Timothy OSBMr
Secretary Bishops

15 July 201943) Wezwanie do pokuty dla polskich biskupów i księży (+ wideo)
Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
Wyślij email do Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
2019-06-20 13:50
Wezwanie do pokuty dla polskich biskupów i księży
wideo: http://vkpatriarhat.org/pl/?p=16928
https://youtu.be/PKEG_yjB4T8

Szanowni polscy biskupi i księży!
W Polsce został nakręcony dokumentalny film o przemocy seksualnej wewnątrz Kościoła. Wyszło na jaw i to, że Jan Paweł II jest winny w ukrywaniu tych przestępstw. Współczesna inwazja homoseksualizmu i nadużyć w Kościele jest owocem herezji i synkretyzmu. Świadczy o tym Pismo Święte. Cytat z Listu do Rzymian (1, 25-26): “Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy... Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności... mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd...” Krótko mówiąc: herezje + neopogaństwo = homoseksualizm.
Sobór Watykański II milczał na herezje neomodernizmu i tym samym faktycznie je zatwierdził. Niedługo po tym, przenikły one na wszystkie kierunki teologiczne. Jak świadczy Pismo Święte, “Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo“.
Nostra aetate (1965) i duch Asyżu (1986, ....) otworzyli pogaństwu drzwi do Kościoła. Pismo Święte świadczy: “Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu” (1 Kor. 10, 20). Pismo Święte również świadczy, że poganie “stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy” (Rz.1,25).
Owocem jest kara Boża — masowe rosprzestrzenianie się homoseksualizmu w Kościele! Przywódcy kościelni odrzucili prawdziwą skruchę za grzechy przeciw Pierwszego Przykazania, czyli za herezje i bałwochwalstwo! Jest to winą tej hierarchii apostatycznej, że księży, biskupi oraz kardynałowie zatwierdzają homoseksualizm i zboczenia seksualne oraz sami to uprawiają.
Na koniec filmu dokumentalnego podany był fakt, że Jan Paweł II nie tylko milczał o nadużyciach wewnątrz Kościoła, ale nawet wydał tajny dekret, przez który zobowiązał biskupów o nierozgłaszanie o nadużyciach popełnionych przez księży lub biskupów! Tym samym on faktycznie wspierał masowe szerzenie się tej duchowej epidemii oraz antyskruchy w Kościele. Autorzy filmu zadają pytanie: jak Jan Paweł II mógł zostać ogłoszony świętym?
W zeszłym roku, gdy arcybiskup Vigano wystąpił z żądaniem dymisji Franciszka, to argumentował właśnie tym poważnym faktem, że Franciszek był obeznany z przestępstwami homoseksualizmu i pedofilii w Kościele na najwyższych stanowiskach i tuszował je.
Poważne fakty na temat winy Jana Pawła II zaprzeczają jego kanonizację i wskazują na rzeczywistość jego pośmiertnej ekskomuniki. Jeżeli tę rzeczywistość nie brać pod uwagę, to w Kościele nie może nastąpić prawdziwe odrodzenie. Tak samo mają zostać potępione herezje Soboru Watykańskiego II wraz z jego inicjatorami Janem XXIII i Pawłem VI.
Kilka argumentów o nieważności kanonizacji Jana Pawła II:
1) Będąc jeszcze młodym teologiem, Jan Paweł II wydał heretycką książkę, która została wydrukowana w Niemczech, a nie w Polsce. Herezji, znajdujących sie w książce on nigdy się nie wyrzekł.
2) Jan Paweł II w swojej pracy habilitacyjnej kierował się filozofią Maxa Schellera i fenomenologii. W korzeniu on był zainfekowany duchem, zaprzeczającym prawowiernej nauce Kościoła.
3) Jan Paweł II powinien był uświadamiać, że przyjmując urząd papieża, bierze na siebie odpowiedzialność bronić przede wszystkim prawowierną naukę od herezji neomodernizmu, które znajdują się w metodzie historyczno-krytycznej. Herezje te w istocie swojej zaprzeczają Boskość Jezusa Chrystusa, Jego zbawczą ofiarę na krzyżu, prawdziwe i historyczne zmartwychwstanie, Boskie natchnienie Pisma Świętego. Przez milczenie w sprawie herezji został on winny w masowym szerzeniu się tej śmiertelnej infekcji.
Potem ona poszerzyła się na wszystkie kierunki teologiczne. Papież Honoriusz I przez to, że milczał na temat herezji monoteletyzmu, został pośmiertnie wyłączony (ekskomunikowany) z Kościoła jako heretyk. Bardzo wiecęj destrukcyjny wpływ na Kościół niż herezja monoteletyzmu mają herezje neomodernizmu i synkretyzmu. Właśnie te osiągnęli szczyt w okresie 26-letniego pontyfikatu Jana Pawła II. Przynieśli owoce wypędzenia Ducha Świętego z Kościoła i infekowanie homoseksualizmem.
4) Jan Paweł II był zobowiązany od razu na początku swojego pontyfikatu wystąpić przeciwko herezjom II Soboru Watykańskiego, w szczególności przeciwko dekretu Nostra aetate o tzw. szacunku do innych religii oraz naprawić to dokumentem papieskim. On postąpił wręcz przeciwnie. Konkretnym gestem wcielił tę herezję w Kościele w Asyżu w 1986 roku. Przed tym cała papieska kuria ostrzegała go, że tu chodzi o destruktywny synkretyzm, który przeczy nauce Kościoła. Był w pełni świadomy, że tym gestem wcieli heretycki przewrót duchowy! W ten sposób nadużył autorytetu papieskiego w straszny sposób. Duch Chrystusa został zamieniony w ducha antychrysta! Synkretyczny gest w Asyżu był zbrodnią przeciw Bogu i przeciw Kościoła. W Asyżu, szanując pogan, on rozkazał usunąć krzyże w świątyniach. Wtedy poganie zbezcześcili świątynie swoimi mantrami – przywoływaniem demonów. Buddyści nawet postawili Buddę na tabernakulum і czcili go. Razem z Dalajlamą oraz innymi poganami Jan Pawel II modlił się do tzw. jednego boga, którego poganie czcili. Ale tym samym modlił się do diabła.
5) Oprócz Asyżu, on uczynił także inne gesty synkretyczne. Naprzykład, przyjął na czoło znak boga Śiwy od hinduskiej kapłanki oraz pozwolił ukoronować siebie rytualnym pogańskim wieńcem. On z poszanowaniem przyjął Dalajlamę, który uważa siebie wcielonym bogiem, tym samym podając zgubny precedens do synkretyzmu. Jan Paweł II nie tylko jest winien w inwazji neopogaństwa na terytoriach chrześcijańskich, on również zmienił myślenie katolików. Oni przyjęli synkretyzm jak gdyby to było nauką Kościoła. To w zasadzie zlikwidowało prawdziwą misję i otworzyło drzwi do antymisji pogaństwa. Za ten rozkład duchowny on niesie pełną odpowiedzialność.
Również przez niekrytyczną poszanę do Gandhi on spopularyzował tego ojca New Age.
Gest całowania Koranu dał wielkie zgorszenie, jak gdyby nasz Trójjedyny Bóg, Ojciec Syn i Duch Święty byli identyczni z islamskim Allahem. To jest herezja!
To, że on napisał różne adhortacje o moralności katolickiej nie zmienia faktu, że przez herezje on w zasadzie przygotował grunt dla stopniowej legalizacji amoralności w Kościele.
Bez niego Franciszek i niemieccy heretyccy teologowie i biskupi pod przewodnictwem kardynała Marksa nie mogli pozwolić sobie na nadużywanie dzisiaj najwyższych władz kościelnych do likwidacji Bożych praw.
6) Jan Paweł II otworzył drzwi do Kościoła antychrześcijańskiej organizacji masonów. Wprowadzając nowy Kodeks, on skasował karę ekskomuniki dla masonów. W rezultacie w Watykanie zapanowal duch tej półtajnej organizacji.
7) Jan Paweł II odrzucił skruchę i został w takim stanie aż do śmierci. Kontemplacyjne siostry-bazylianki z Albano w 2003 roku zwróciły się do niego przez kard. Dziwisza z ważnym listem. One prosiły go, żeby przed końcem swojego życia uczynił publiczną pokutę i wyznał, że na spotkaniu w Asyżu nie chodziło o pokój, ale w rzeczywistości o zgubny synkretyzm. On odmówił zrobić tę pokutę publiczną i zmarł w herezjach. O tym je swiadkem również kard. Dziwisz.
8) O szacunku Jana Pawła II do Dziewicy Maryi według Grignion de Montforta i o hasłe „Totus Tuus”. Święty Grignion mówi o prawdziwym i fałszyłym szacunku do Dziewicy Maryi.
Prawdziwy szacunek przejawia się tym, że jej duchowi synowie i córki przede wszystkim pełnią prawdziwą pokutę. Niestety Jan Paweł II ani nie głosił, ani nie był przykładem prawdziwej pokuty, lecz robił przeciwnie. Pobożność bez prawdziwej pokuty jest co najmniej wątpliwa.
9) Podróże apostolskie Jana Pawła II w rzeczywistości nie były ani apostolskimi, ani ewangelizacyjnymi. Gdyby w jego autorytecie i obecności prowadził re-ewangelizację kaznodzieja pokuty, to w państwach, do których przyjeżdżał, rzeczywiście nastąpiłoby przebudzenie. Owocną misję, choć z dużo większymi przeszkodami, prowadzi protestancki kaznodzieja Bonnke w Afryce. Jan Paweł II jednak nie stawił przed sobą cel nawrócenia i zbawienia nieśmiertelnych dusz. Dlaczego? Ponieważ miał ducha synkretyzmu – ducha Asyżu, który likwiduje prawdziwą misję.
10) Ciśnienie do beatyfikacji Jana Pawla II było tworzone poprzez manipulacyjne hasło „Santo subito”. Światowe media i ci, którzy przez nie formuje opinię publiczną, celowo wspierali kanonizacje Jana Pawła II i tym samym kanonizacje procesu apostazji w Kościele.
Drodzy polacy! Czy jesteście chętni rozpocząć odrodzenie Kościoła i dzisiaj wystąpić za Pana Jezusa Chrystusa, za Jego Ewangelię i za zbawienie nieśmiertelnych dusz? Jeżeli tak, to musicie odrzucić cały heretycki napływ wprowadzony do Kościoła przez waszego rodaka Karola Wojtyłe. Nie odkładajcie i zróbcie to, dopóki jest jeszcze czas!

Podsumowanie:
Polska z prymasem Wojciechem Polakiem i episkopatem musi pokutować! Bo inaczej masowy odpad od Kościoła nie przestanie.
Szanowny Wojciechu Polak! Czy uświadamiasz, że jako prymas zostałeś odstraszającym przykładem kościelnego kleru? Nadużywasz autorytet Kościoła dla likwdacji prądów odrodzenia i dla promocji islamizacji i ducha rozkładu do Kościoła i narodu. Gdy urząd polski odrzucił kwoty UE i tym samym islamizację własnego narodu, to właśnie Ty kontynuowałeś promocję islamizacji wbrew woli narodu. Swoim milczeniem również zatwierdzasz coroczną paradę gejów! Nigdy nie wzywałeś do ogólnopolskiej manifestacji dla ochrony rodziny i dzieci, których porywa juwenalna justycja! Heretykom, takim jak Kobyliński, nie grozisz żadnymi sankcjami. Natomiast aktywnych księży, którym leży na sercu zbawienie Kościoła i narodu od islamizacji Ty zastraszasz karą suspensy! Biada temu, kto wspiera modlitwe różańcową za ochronę polskich granic od islamizacji! Nadużywasz autorytet kościelny przeciw Bogu, przeciw Kościołowi i przeciw narodowi! Jest to obrzydliwy klerykalizm judasza! Oprócz tego, jest to przestępstwo zdrady stanu.
Szanowny Wojciechu Polak! Jeżeli nie chcesz skończyć tak, jak apostoł Judasz, to musisz publicznie okazać pokutę za zbrodnie przeciw Chrystusa i Jego Mistycznego Ciała – Kościoła oraz narodu polskiego. Odejdź z urżędu i przyjmij sprawiedliwą karę. Możliwe, że nie wieżysz w piekło i nawet tego się nie boisz, ale z duchem faryzeizmu i apostazji już jedną nogą w nim się znajdujesz.
Odnośnie ukrywania pedofilii, to to również masz na sumieniu. Biskup, który ukrywa przestępczą pedofilię, jest winny współudziału i powinien być sprawiedliwie ukarany jako wspólnik przez sąd świecki. Prawa obowiązują przecież wszystkich obywateli polskich. Przestępczość jest przestępstwem i musi być sprawiedliwie ukarana. Kler nie jest wyjątkiem. Czy może oni są jakąś nietykalną kastą przestępczą, która może bezkarnie popełniać zbrodnie?

Sytuacja dojrzała do tego, że biskupi i księży dzisiaj w swoich świątyniach muszą publicznie przyznać naukę prawowierną i wyrzec się współczesnych herezji i heretyckiego ducha. Wierzący, w interesie własnego zbawienia, muszą wymagać od nich ten krok prawdziwej pokuty:
1) Czy wyrzekasz się metody historyczno-krytycznej w teologii, czyli neomodernizmu i ducha ateizmu, który jest za tym?
Odpowiedź: (Wyrzekam się)
2) Czy wyrzekasz się ducha, który jest za deklaracją „Nostra aetate” i tzw. ducha Asyżu, który z niej wychodzi – ducha antychrysta?
Odpowiedź: (Wyrzekam się)
3) Czy wyrzekasz się ducha ideologii gender, która promuje wszyskie formy zboczeń seksualnych LGBTQ?
Odpowiedź: (Wyrzekam się)
4) Czy wyrzekasz się ducha satanizmu, który stoi za porywaniem i tyranią dzieci poprzez mechanizmy juwenalnej justycji?
Odpowiedź: (Wyrzekam się)
5) Czy wyrzekasz się szatana i demonów, a przede wszystkim tych, które dzisiaj działają przez różne ukryte formy magii, wróżenia, spirytyzmu (homeopatia, akupunktura, hipnoza, wróżenia przez wahadło…) i ducha New Age?
Odpowiedź: (Wyrzekam się)
6) Czy wyrzekasz się ducha masonerii i Nowego Porządku Świata, który programuje moralne, duchowe i fizyczne ludobójstwo twojego narodu i ludzkości?
Odpowiedź: (Wyrzekam się)
7) Czy wierzysz, że za Ciebie i Twoje grzechy Pan Jezus Chrystus zmarł na krzyżu i trzeciego dnia zmartwychwstał – prawdziwie i historycznie?
Odpowiedź: (Tak, wierzę)
8) Czy przyjmujesz Pana Jezusa jak swojego Zbawiciela i oddajesz Jemu swoje życie?
Odpowiedź: (Tak)
9) Czy przyjmujesz testament z krzyża, wyrażony słowami Jezusa do ucznia: „Oto Matka twoja” ?
Odpowiedź: (Tak)
10) Czy przyjmujesz w pełności Ducha Świętego, żeby być Chrystusowym martyrem, tak jak apostołowie?
Odpowiedź: (Tak)

Bez tego kroku nie nastąpi duchowe odrodzenie ani w Polsce, ani w Kościele!
Szanowni polscy biskupi, Wy jesteście zobowiązani wezwać kapłanów, żeby usunęli ze swoich świątyń posągi i obrazy Jana Pawła II, bo jego kanonizacja jest nieważna! O tym świadczą obiektywne fakty oraz to, że został on kanonizowany przez jawnego heretyka. Nieważność ustawia bulla Pawła IV Cum Ex Apostolatus Officio i słowo Boże Ga.1,8-9.
Czy teraz też klerykalny prymas Polak będzie suspendować polskich księży za prawdziwą skruchę i pragnienie uratować naród polski?

+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+ Metody OSBMr + Tymoteusz OSBMr
Biskupi-sekretarze Patriarchatu

4.06.2019

----------------------------------------------------------

Franciszek zmienił Modlitwę Pańską
wideo: http://vkpatriarhat.org/pl/?p=16925
https://youtu.be/Vp1hev-anQE

Franciszek dokonał zmiany w Modlitwie Pańskiej w błaganiu: „nie wodź nas na pokuszenie”. Twierdził, że sformułowanie było niedokładne i sprawiało wrażenie, że Bóg prowokuje człowieka do grzechu. Ciekawe, że o czymś takim nie myśleli apostołowie, męczennicy i święci przez wieki. Żaden z nich nie pomyślał o tym, że Modlitwę Pańską lepiej określi jak sam Pan Jezus.
Dzięki tej pseudoredakcji Franciszka ujawnia się, że w ogóle nie zna podstaw walki o zbawienie nieśmiertelnych duszy. Jest to walka ze złem, które jest w człowieku, nawet z duchem zła - diabłem. Sama pokusa nie jest zła. Jest nam dana do oczyszczenia. Pismo Święte mówi: „Bóg z pokuszeniem wskaże sposób jego pokonania i da Wam sile abyśće mogli przetrwać“ (1Kor 10,13). W próbie – w pokuszeniu – człowiek uczy się zwyciężać, a tym uzyskuje miłosierdzie. Istnieje tu ale ryzyko, że nie wytrwa. Dlatego może uzyskać miłosierdzie w inny sposób a to poprzez modlitwę. Jezus uczy nas prosić: „nie wodź nas na pokuszenie, ale zbaw nas ode złego!”
Franciszek bojkotuje rzeczywistość, że w Piśmie Świętym są pewne prawdy, które tylko wydają się być sprzeczne.
Bojkotuje również, że Bóg objawia tajemnicę tylko tym, którzy pokutują i idą za Chrystusem. Franciszek unika pokuty, tylko o niej mówi, ale robi odwrotnie. Jeśli podczas zmiany Modlitwy Pańskiej odnosi się do tych ekspertów, którzy nie mają wiary i anulują Słowo Boże, są to eksperci od herezji.
Jaki jest praktyczny wpływ wprowadzonych zmian Franciszka?
1) Przez zmianę nastąpi chaos a przy wspólnej modlitwie, kłótnie, przekrzykiwanie i wrogość wobec siebie.
2) Przez zmianę Modlitwy Pańskiej nastąpi precedens umożliwiający dalsze zmiany, które będą głębiej i głębiej likwidować pozostałości wiary i tradycji.
3) Swoją fałszywą zmianą Franciszek odwraca uwagę od potrzeby podstawowej zmiany, tą jest prawdziwa pokuta, prowadząca do odrodzenia Kościoła, do której wyzwał arcybiskup Carlo Maria Viganò.
W szczególności dzisiaj Franciszek jest zobowiązany do:
1) potępiania herezji neomodernizmu i synkretyzmu, które niszczą Kościół;
2) odwołania swojej herezji w Amoris laetitia;
3) skruszonego przyznania się do ukrywania przestępstw homoseksualnych a nie kłamać publicznie;
4) zniszczenia całej sieci homoseksualnej w najwyższych miejscach Kościoła.
Następnie Franciszek musi zrezygnować z urzędu.
Odwraca uwagę od tego swojego największego obowiązku, zmieniając Modlitwę Pańską. To szczyt hipokryzji. Franciszek działa jako pseudo-lekarz, który zamiast pomagać pacjentowi zagrożonemu krwawieniem, przyspiesza śmierć eutanazją.
Dzisiaj jest w liturgii naprawdę potrzebna zmiana, ale nie w Modlitwie Pańskiej. Konieczne jest pominięcie imienia Franciszka w modlitwach liturgicznych. Jako heretyk utrzymuje urząd papieski niepłatnie! Jego nieważność znajduje potwierdzenie w Piśmie Świętym, Gal 1: 8-9 i bulla Pawła IV.
Najbardziej aktualną i konieczną zmianą dzisiaj jest przestać wspominać Franciszka w liturgii!

+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

9. 6. 2019
W święto Zesłania Ducha Świętego


42) Epiclesis
Byzantine Catholic Patriarchate
Wyślij email do Byzantine Catholic Patriarchate
2019-04-15 15:06
Glory to Jesus Christ!

We bring to Your attention our work on epiclesis. Here is presented the difference between Eastern and Western Liturgy, the biblical foundations of epiclesis, the historical context of its formation, and, most importantly, personal prayer experience.

The Epiclesis /Part one: The Difference between Eastern and Western Liturgy/
http://vkpatriarhat.org/en/?p=15810

The Epiclesis /Part two: The Holy Spirit and the Epiclesis/
http://vkpatriarhat.org/en/?p=15821

The Epiclesis /Part three: The Epiclesis – How to experience the Epiclesis in the Liturgy/
http://vkpatriarhat.org/en/?p=15843

The Epiclesis /Part four: The Epiclesis – The Temple and Iconostasis/
http://vkpatriarhat.org/en/?p=15845


Secretary Bishops of the Byzantine Catholic Patriarchate

vkpatriarhat.org, uogcc.org.ua, byzcathpatriarchate@gmail.com
41) Pozdrawiam wszystkich
Bartosz
Wyślij email do Bartosz Odwiedź stronę
2019-01-28 00:35
Piękne miejsce, które powstało na cześć naszego Pana ! Pozdrawiam jeszcze raz.


40) adam
adrianadrian
Wyślij email do adrianadrian Odwiedź stronę
2018-06-20 16:17
super swietna stronka


39) Czesi i Polacy, powstańmy! (Wideo)
Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
Wyślij email do Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
2018-03-09 15:43
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wysyłamy Wam list-wezwanie Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu do narodu polskiego oraz innych narodów Europy Środkowej ze względu na zagrożenie islamizacj oraz ideologie gender. Wzywamy w Poniedziałek Wielkanocny zorganizować w swoich krajach wielkanocną manifestację w intencji ratunku narodu! Polacy, Czesi, Słowacy, Węgrzy, powstańcie! Kiedy powstaniecie, Bóg uczyni cud! Obudźcie się z obojętności i pokażcie swój sprzeciw! Niech Poniedziałek Wielkanocny będzie początkiem wielkiego procesu zmartwychwstania narodu!
(Wideo: https://youtu.be/2jHI6pclHtg, https://atlas-9.wistia.com/medias/bc7r8qsyur)

Uprzejmie prosimy o rozprzestrzenianie naszego listu-wezwania.

Bardzo dziękujemy.

Z szacunkiem і modlitwą za naród Polski,

Biskupi sekretarze Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu
vkpatriarhat.org, uogcc.org.ua, vkpatriarhat@mail.ru


Czesi i Morawianie, powstańcie!

Rok 2018 jest rokiem 100-lecia Republiki Czeskiej. A właśnie w tym samym roku powstają dwa wielkie niebezpieczeństwa: grozi ratyfikacja Konwencji Stambulskiej i podpisanie Konwencji Dublin IV!
Co zawiera tak zwana Konwencja Stambulska?
W skrócie: nie chodzi o „Zapobieganie przemocy wobec kobiet i przemocy domowej”, ale chodzi o wcielenie samobójczej ideologii gender związanej z wprowadzeniem ponadnarodowego mechanizmu kontroli (tj. GREVIO).
Co to oznacza w praktyce? Ten ponadnarodowy mechanizm będę kraść dzieci z jakiejkolwiek rodziny, i to bez powodu i nieodwracalnie. Tak samo jest w przypadku Norwegii, Finlandii, Francji, Anglii, Niemczech... Ale informacja jest ściśle strzeżoną tajemnicą, więc społeczeństwo o zbrodniach tego systemu neofaszystowskiego wcale nie wie. W wyniku tego ratyfikacja Konwencji Stambulskiej jest gorszą niż podpisanie wyroku śmierci na setki tysięcy bezbronnych dzieci!
A czym jest Dublin IV?
Państwa członkowskie Unii Europejskiej, czyli i Czechy, zostaną zmuszone przyjmować islamistów, albo płacić miliardowe kary (kara za odmowę 4 migrantów stanowi milion euro, za odmowę 400 migrantów – 1 mld EUR!).
Po podpisaniu „Dublina” prawo decydowania o migrantach zamiast czeskiego rządu będą mieć organizacje non-profit! Potem będą przetransportować migrantów do Republiki Czeskiej bez ograniczeń, zarówno z krajów muzułmańskich, jak i z Niemiec (żeby doszło do tak zwanego zrównoważenia). Właśnie dlatego Dublin IV stwierdza, że kraje V4, tj. Czechy, Słowacja, Polska i Węgry, w pierwszej kolejności będą napełniony imigrantami.
Jednocześnie w Unii Europejskiej ma nastać harmonizacja świadczeń socjalnych, aby migranci z Niemiec lub Szwecji nie wracali do tych krajów. Miesięczny zasiłek na migranta wynosi około 1 000 EUR w Szwecji (30 000 koron), w Niemczech 700 EUR (21 000 koron). Tak nastąpi niezrównoważona różnica między obywatelami czeskimi (zwłaszcza emerytami) i migrantami. Ponadto, według Dublina, islamscy migranci będą uprawnieni dostawać te wspaniały sumy bez pracy!
Z „Dublinem” jest automatycznie powiązany tak zwany „Global Compact”. On jest kontrolowany przez ONZ i realizowany przez organizację non-profit Sorosa. Chodzi o dalszą intensyfikację migracji i de facto o zniesienie granic państwowych.
Czesi i Morawianie, w tym roku decyduje się o istnieniu i nieistnieniu naszego narodu! Islamizacja (Dublin) – to jest jeden karabin maszynowy, skierowany na człowieka, a po drugiej stronie zostaje skierowany drugi – karabin genderu z GREVIO (Stambuł). Wybierz, kim chcesz zostać zastrzelony – jednym lub drugim? Lub oboma? A ludzie o tym wcale nie wiedzą lub nie chcą w to uwierzyć!
Jakie jest rozwiązanie? Obudźcie się z obojętności i pokażcie swój sprzeciw! Wybierzcie życie, odrzućcie śmierć! Wyjdźcie w Wielkanocny Poniedziałek na ulice w każdym miastu i wsi. Nawet jeśli by was było trzy lub pięć, to ma sens! Zaufajcie Bogu jako Dawid, który szedł z procą i pięcioma kamieniami do walki z Goliatem. Bóg dał mu zwycięstwo! Natychmiast zwyciężył pierwszym kamieniem, rzuconym z wiarą. I wy też zwyciężycie odwagą wiary i transparentem, jak procą! Tak, zwyciężycie!
Ten, kto pozostaje obojętny wobec tego wyzwania, będzie odpowiedzialny za samozagładę zarówno siebie, jak i swojego narodu!
Studenci średnich i wyższych szkół, zwłaszcza wy weźmiecie się za organizację manifestacyj w Wielkanocny Poniedziałek (2 kwietnia), każdy w swoim mieście lub wsi!
Niech Poniedziałek Wielkanocny będzie początkiem wielkiego procesu zmartwychwstania narodu!
Czesi i Morawianie, powstańcie!

Zwracam się także do Słowaków, Polaków i Węgrów: w Poniedziałek Wielkanocny zorganizujcie tą wielkanocną manifestację w swoich krajach! Kiedy powstaniecie, Bóg uczyni cud! Tak, uczyni cud. I uratuje wasze narody przed islamizacją i sodomią gender, a następną eksterminacją.

Czesi, Słowacy, Polacy, Węgrzy, powstańmy!


+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

3.03.2018


38) sed
prace
Odwiedź stronę
2017-08-03 11:01
oczywiście


37) Atmosfera
Adam
Wyślij email do Adam Odwiedź stronę
2017-07-21 21:42
Świetna atmosfera do zadumy


36) bultarga
głowa
Wyślij email do głowa Odwiedź stronę
2017-05-04 19:54
świetne słowo


35) wesołych
gonazlez
Wyślij email do gonazlez Odwiedź stronę
2017-04-14 15:13
Święta tuż tuż, najlepszego!


34) sick
fianin
Wyślij email do fianin Odwiedź stronę
2017-03-27 15:14
pozdrowienia serdeczne


33) Słowo dla Polski - Część 2 i 3
Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
Wyślij email do Bizantyjsko-Katolicki Patriarchat
2017-02-20 15:40
Wideo:
„Słowo dla Polski” Część 2
vkpatriarhat.org.ua/en/?p=13781,
youtu.be/IU3lMcOnGzI

„Słowo dla Polski” Część 3
vkpatriarhat.org.ua/en/?p=13784,
youtu.be/PfNES7rs1nk,


Słowo dla Polski
Część 2: Szokująca pozycja: spowiedź przed eutanazją?!

W programie telewizyjnym ksiądz Kobylinski pod czas dyskusji o tak zwanej decentralizacji Kościoła mówił również o kwestii eutanazji, połączonej ze Spowiedzią i Komunią Świetą.
Cytat z programu: „Dwa sprzeczne dokumenty ze sobą zostały wydane w Kanadzie przez Kościuł Katolicki. Cześć biskupów podpisała się pod dokumentem, który mówi, że, tak, kapłan ma towarzyszyć takiej osobie (ktora zdecydowała się na eutanazje), może nawet po odpowiednim rozeznaniu udzielić jej Sakramentów Świętych, można powiedzieć na droge eutanazji. Druga część – biskupi Alberty uznali że takiej decyzji podjąć nie może, że w sytuacji, jeśli ksiądz wie o tym że taka osoba szykuje się do eutanazji, nie powinien jej towarzyszyć, udzielać sakramentów na ostatnią droge i nie powinien również sprawować obrzędów pogrzebowych.”
Odpowiedź: Jak w ogóle mogło dojść do tego, że w takiej kwestii, jak eutanazja, część biskupów eutanazję – samobójstwo – zaakceptowała tym, że pozwoliła księżom udzielać Świętych Sakramentów samobójcam, przed świadomym aktem samobójstwa? Zgoda biskupów jest znakiem, że oni całkowicie ignorują istotę Sakramentu. To nie tylko kwestia duszpasterska, to jest kwestia dogmatyczna.
Heretyccy biskupi, którzy pozwalają, a tym samym promują udzielanie Świętych Sakramentów przed asystowanym samobójstwem (eutanazją), prawdopodobnie nie znają pięć podstawowych warunków spowiedzi, które wiedzą nawet dzieci z Katechizmu: 1) rachunek sumienia, 2) żal za grzechy, 3) mocne postanowienie poprawy, 4) wyznanie grzechów, 5) zadośćuczynienie. Kto postanowi popełnić grzech asystowanego samobójstwa, ten nie spełnia ani warunku wzbudzenia żału, ani mocnego postanowienia poprawy, ani prawdziwego wyznania grzechów, bo nie uważa samobójstwo za grzech. Odnosi się to również do biskupa lub księdza, który udziela takiemu człowiekowi rozgrzeszenia i Komunii Świętej. Jest to świętokradzskie udzielanie i przyjęcie Świętych Sakramentów! W ten sposób heretyckie kapłani utwierdzają na drodze do zagłady tych ludzi, którzy zdecydowali się popełnić samobójstwo, i nadużywają w tym celu Świętego Sakramentu. To jest wołające do nieba przestępstwo! Oprócz tego, oni niszczą w człowieku i tą ostatnią krople sumienia, która w nim, być może, jeszcze by mogła obudzić się. Przez swoją heretycką pozycję będą winni w tym, że wkrótce inne ludzie bez najmniejszych wyrzutów sumienia pójdą tą samą drogą samobójstwa do zagłady. Tacy biskupi i księży w ogóle nie liczą się z sądem Bożym i wiecznym potępieniem. Swoim fałszywym humanizmem oni masowo ciągną ludzi do piekła.
Pozycja heretyckich biskupów i księży do Świętych Sakramentów, połączonych z eutanazią, jest pozycją absolutnej niewiary! Dużo ludzi umiera nieoczekiwanie, nie są przygotowane do śmierci. Cierpienia, które Bóg dopuszcza przed śmiercią, z perspektywy wieczności i z punktu widzenia Kościola są dla duszy wielkim błogosławieństwem, bo to jest czas na pokutę. Wtedy i cierpienie zjednoczone z Chrystusem ma nie tylko oczyszczający charakter, ale ta ofiara jest także formą misji i miłości, przede wszystkim dla najbliższych członków rodziny.
Istotą duszpasterstwa tych nieuleczalnie chorych miało by być akcentowanie na Bożą miłość, przejawiającą się w zbawczym cierpieniu Chrystusa na krzyżu. Kapłan miał by wyjaśnić najistotniejsze prawdy, czyli: sens ludzkiego życia i cierpienia, śmierć, Boży sąd, wieczne potępienie w piekle lub życie wieczne w niebie, które aktualnie dotyczą ciężko chorego.
Przed asystowanym samobójstwem – eutanazją – biskup lub kapłan, który nadużywa Spowiedzi i Komunii Świętej, asystuje diabłowi, aby ten w taki sposób zaprowadził oszukaną duszę do piekła!
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w katolickiej wsi nawet małe dzieci z wielkim zaniepokojeniem przeżywali, gdy ktoś był ciężko chory lub umierał. Bały się, żeby ksiądz nie przyszedł zapóźno i jeszcze zdążył na czas przygotować umierającego do przejścia w szczęśliwą wieczność. Ale kiedy duszpasterz nie zdążył przyjść lub kiedy umierający odmówił go przyjąć, to wtedy dzieci ze swoimi rodzicami przeżywali wielki ból, uświadamiając, że taka osoba idzie do wiecznego potępienia. Nawet proste wierzące były nauczone, że w nieoczekiwanej sytuacji, przykładowo w razie awarii lub powaznego wypadku w pracy, gdy już nie ma czasu, aby zawołać księdza, oni sami powinni starać się wzbudzić doskonały żal u umierającego, powtarzając przy nim, lub bezpośrednio do ucha, słówa: „Jezus kocham cię, za grzechy żałuję.” Świadomość konieczności ratowania duszy była wielką motywacją miłości do bliźniego.
Pod wpływem liberalizmu w kościołach katolickich dziś prawie nie mówi się o wieczności, grzechu i odkupicielnej śmierci Chrystusa na krzyżu, ani o ostatecznych rzeczach człowieka. Słyszymy tylko mantrowanie o wspólnym „bogu” z poganami, o potrzebie zaakceptowania islamistów, o tym że powinniśmy mieć współczucie do homoseksualistów... Taka jedność z herezjami i miłość do grzechu jest nowym antyewangeliem, ale taka pozycja prowadzi do piekła.
Postsoborowa atmosfera całkowicie zmieniła myślenie. Statystyki przed Soborem pokazują, że większość katolików przyjmowała sakrament dla chorych – Namaszczenie. Jednakże współczesne statystyki pokazują coś przeciwnego. Większość katolików umierają bez Sakramentów Świętych. Co za paradoks, że w tej sytuacji Kościół nawiązuje dobrowolnym samobójcom świętokradzko przyjmować Sakramenty!
Konferencje biskupie, które zaaprobują udzielania Sakramentów przed eutanazją, tylko udowadniają, że tacy biskupi są heretykami, a więc wszystko, co robią, jest nieważne – i ich „sakramenty” (patrz bulla papieża Pawła IV).
Cytat Kobylinskiego: „W Kanadzie wprowadzono legalną eutanazję..., która tam jest nazywana wspomaganym samobójstwem... Katolicy mieszkający w diecezjach Kanady wschodniej, podjęli diecezję liberalną, to znaczy, że należy udzielać Sakramentów osobom, które prośili o eutanazję, natomiast biskupi diecezji Kanady zachodniej podjęli decyzję przeciwną, to znaczy żeby odmawiać udzielania sakramentów tym katolikom, którzy poprosili o eutanazję.”
Odpowiedź: Na tym przykładzie z Kanady widzimy, że dziś psewdopapierz Francisk umożliwia w obrębie Kościoła Katolickiego oficjalne istnienie herezji wszystkich rodzajów. Ponadto, władzą biskupią oni już wprowadzają się w tzw. praktykę duszpasterską.
Psewdopapierz Francisk całuje nogi transseksualistam, promuje islamizację do każdej parafii, do każdego klasztoru. W adhortacji Amoris Laetitia on zaprzeczył istnienie objektywnych norm moralnych. Ta jego działalność zachęca liberalnych biskupów, księży i wszystkich heretyków w Kościele pozwalać sobie już cokolwiek. Oni mogą zaprzeczyć wszystkie prawdy wiary katolickiej i tą apostazję oficjalnie realizować na praktyce.
Cytat prezentera telewizyjnego: „I to jest tak naprawdę pierwszy taki moment, w którym mamy jawne powiedzenie – duszpasterstwo, no bo to oczewiście oni podkreślają. Nie zmieniamy doktryny. Eutanazja pozostaje złem – to jest zabicie człowieka, człowiek nie ma prawa o to prosić i nie powinien tego robić. Ale po raz kolejny rozchodzi się duszpasterstwo, doktryny i mówi się: ... musimy być z takimi ludźmi.”
Odpowiedź doktora Szałaty: „Nie weobrażam sobie żeby ktoś kto jest w szpitalu, nawet w takiej sytuacji że on chce prosić o eutanazje, żeby ksiądz odmówił żeby przyjść, porozmawiać, wesprzeć. Ale z drugej strony troche tutaj pojawia się wizja Kościoła jako takiego kiosku, w którym się rozdają Sakramenty. A tym czasem chodzi tutaj o bardzo jasną sytuacje. Jeżeli ja w sposób świadomy odrzucam nauczanie Kościoła, to właściwie na czym polega mój związek z Kościołem sakramentalny... Kościół ma głosić miłosierdzie, ale kiedy pan Jezus... do niego przychodzi jawno grzesznica, mówi: „Odpuszczają ci się grzechy, idź i nie grzesz więcej”, a tutaj w tym wypadku kapłan by powiedział: „Odpuszczają ci się grzechy, możesz dalej grzeszyć – możesz ten grzech zrealizować”. Zobaczyłem w internecie argument: przecierz przy wykonywaniu kary śmierci jest ksiądz, udziela Sakramentów, przywołuje się wzruszające momenty z filmów, ale to jest zupełnie inna sytuacja. Ten skazany na śmierć, on tego nie chce.”
Komentarz: Co się stosuje pastoracji katolików, które proszą o eutanazje, to ona powinna polegać na wysiłku, aby odwrócić ich od tego zamiaru, a następnie przez prawdziwą pokutę prowadzić ich do zbawienia swojej duszy!
Takie podejście kanadyjskich biskupów jest oznaką współczesnej duchownej schizofrenii w Kościele Katolickim. Jeżeli nie chodzi o zmianę doktryny, jak twierdzą, to przed eutanazją – samobójstwem – nie można udzielać sakramentów! Jeżeli idzie o zmiane doktryny, to ten Kościół jest już heretyckim i Sakramenty są nieważne!
Cytat Kobylinskiego: „Czyli mamy katolików, członków tego samego Kościoła Katolickiego, które w ważnej kwestji, w zupełnie odmienny sposób oceniają problem eutanazji i Sakramentów Świętych.”
Odpowiedź: Jedna część biskupów Kanady zaaprobovała udzielanie Sakramentów przed eutanazją, inna to odrzuca, i jedne i drugie mają dla tego autorytet nauczycielskiego urządu i powołują się na jedność ze Stolicą Apostolską. Ten nonsens możemy porównać z sytuacją, jeżeli by Ministerstwo Transportu roździeliło się i uchwaliło by dwa dokumenty. Jedna cześć ministerstwa pierwszym dokumentem potwierdzi, że niezbędnie prowadzić w sposób klasyczny po prawej stronie, a druga wyda dokument że jednocześnie można jeździć i po lewej stronie. Jaki będzie wynik? Albo jeżeli by Ministerstwo Zdrowia analogicznie uchwaliło dwie ustawy: pierwsza – że lekarze powinni leczyć ludzi, a druga – że mogą pobierać organy i tak ich zabijać.
Połączenie eutanazji z Tajemnicą spowiedzi jest kompletną degradacją tego Sakramentu.
Jakie jest prawdziwe znaczenie Sakramentu namaszczenia chorych i Sakramentu pojednania (Spowiedzi)? Przygotowanie do śmierci przez wyznanie grzechów, przyjęcie Komunii Świętej i namaszczenie świętym olejem na szczęśliwe przejście do wieczności. Ale świętokradztwo przed wspomaganym samobójstwem zapewnia nieszczęśliwe przejście do wieczności!
Sakramenty Spowiedzi i Eucharystii chrześcijanin musi przyjmować dla tego, żeby walczyć z grzechem. Ale jeżeli grzech znormalizowany i człowiek nie chcę nazwać go grzechem, a już z pewnością nie chcę walczyć z nim, to jaki sens przystępować do Spowiedzi i Komunii Świętej? Tu chodzi o jawne świętokradztwo!
Co się stosuje eutanazji, to ją też zdecydowanie wprowadzał Hitler w celu zniszczenia niearyjskich ras, takich jak cyganie, żydzi, słowianie, i oponentów politycznych. Dzisiaj Nowy Światowy Porządek (New World Order – NWO) wprowadza wizję Rzymskiego Klubu o tzw. redukcji ludzkości do złotego miliardu. Masowe stosowanie eutanazji ma posłużyć architektom NWO w tym celu. Aby to zrealizować, niezbędne jest zmienić opinię publiczną, zwłaszcza za pośrednictwem mediów, przystosować prawodawstwo, i wtedy duchowieństwo ma uroczyście poświęcić i dać błogosławieństwo na tą zbrodnię zabijania ludzi. Lekarze, którzy składali przysięgę Hipokratesa, mają stać się zabójcami, takimi jak niemieckie lekarzy w obozach koncentracyjnych, którzy dawali śmiertelne zastrzyki, aby oberwać żyćie.
Prawdziwy katolicki pogląd na eutanazję taki: to jest samobójstwo i człowiek nie ma prawa pozbawić siebie życia, ponieważ sam sobie go nie dał. Dlatego Kościół katolicki wyraźnie naucza, że taki człowiek z największym prawdopodobieństwem jest nawieki potępiony. Niestety dziś, gdy heretycy okupowali najwyższe urzędy w Kościele, a także wydziały teologiczne, nastąpiła zmiana myślenia i Kościół katolicki już nie jest światłem świata, ani solą dla ziemi, ale przez swoje herezje stał się duchowym Babilonem.
Jake wyjście?
Dla odnowy Kościoła jest potrzebne tylko jedno – prawdziwa pokuta! Konieczne jest, aby powrócić do ortodoksyjnej doktryny, która opiera się na Piśmie Świętym i Tradycji. Powinno to być powiązane z przyjęciem Ducha Świętego – Ducha Prawdy, - i wyrzeczeniem ducha łży, herezji i śmierći!


+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+ Metody OSBMr + Tymoteusz OSBMr
Biskupi-sekretarze Patriarchatu

9.01.2017

Kopie:
- Sekretariatu Stanu Watykanu
- Biskupom kanadyjskim
- Biskupom Europy
- Mediam

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Słowo dla Polski
część 3: Czy Polska wróci do zdrowych korzeni wiary?

Wymagania, które daje Watykan Franciszka, stawiają Polskę przed podjęciem decyzji: albo przyjmie drogę apostazji Franciszka, lub wróci przez pokutę do zdrowych korzeni wiary.
Cytat ks. prof. A. Kobylińskiego: „W Polsce nie toczy się debata o eutanazje, które dzieją się w Kanadzie, Francji, Niemczech... Natomiast, dla katolików, mieszkających w Polsce ważniejszym jest problem decentralizacji Kościoła katolickiego. I to, co się stało ostatnio w Kanadzie, jest świetnym przykładem, do czego prowadzi proces decentralizacji”.
Odpowiedź: Kobyliński powiedział, że to, co wydarzyło się w Kanadzie, na przykładzie eutanazji, jest wyraźnym przykładem decentralizacji. Ale tym potwierdza, że decentralizacja dotyczy nie tylko opieki duszpasterskiej, w czym jej zwolennicy starają się przekonać społeczeństwo, lecz dotyczy wprost doktryny Kościoła. Więc chodzi o podział, który w ramach Kościoła oficjalnie umożliwia istnienie heretyckiej struktury.
Cytat: „Jesteśmy w Europie największym krajem katolickim, i być może warto rozpocząć jakąkolwiek dyskusję w Polsce, żeby lepiej ten ogólnoświatowy proces decentralizacji katolicyzmu rozumieć, ponieważ ten proces też dojdzie do nas”.
Odpowiedź: Dlaczego Kobyliński chce rozpocząć w Polsce dyskusje o decentralizacji? Bo według nowej metodologii wojny psychologicznej niezbędnym jest, żeby współczesny upadek Kościoła nazywany był pozytywnym pojęciem, a dzięki toczącym się dyskusjom o decentralizacji ludzie przyzwyczaiły się do tego tematu. Wtedy przestaną chronić się przed duchową trucizną, która kryje się za tym pozytywnym pojęciem. Faktycznie chodzi o proces aktywacji likwidacji chrześcijaństwa w Polsce.
Cytat: „Kwestia trudna do rozwiązania, to znaczy: czy nam się uda zachować w pewnych kwestiach jedność na terenie całego naszego kraju. To znaczy że będziemy mieć ..... podobne rozumienie Sakramentów, Spowiedzi, eutanazji czy innych kwestii. Czy też będziemy mieć podział, jak w Australii, w Kanadzie, czy w Szwajcarii: że w jednej polskiej diecezji będziemy mieć rozwiązanie ‘A’, natomiast w innej diecezji będzie rozwiązanie ‘B’. I to jest pytanie niezwykle trudne, ciekawe i być może warto zacząć w Polsce taką dyskusje”.
Odpowiedź: Kobylińskiego nie interesuje, czy Polska będzie prawdziwie katolicką, czy będzie w pełni przyjmować heretycki niszczący proces, który już się dzieje we współczesnym Kościele od Soboru watykańskiego II. Franciszek teraz nanosi ostatnie zabójcze ciosy poprzez aprobowanie homoseksualizmu, gest całowania nóg transseksualistom i notoryczne promowanie islamizację każdej parafii i każdego klasztoru. Naród Polski w swojej historii czerpał siłę z prawdziwego katolicyzmu. Lecz dziś, ten prawdziwy katolicyzm jest od korzeni stopniowo likwidowany przez herezje, które zaprzeczają fundamenty chrześcijaństwa. Również likwidowany jest synkretyzmem, który niszczy zdrowe źródło wiary. Z tego źródła Ewangelii i Tradycji czerpały siły misjonarzy, męczennicy i wszyscy święci.
Tzw. decentralizacja sprzyja legalizacji trujących herezji jako nowej doktryny Kościoła. Ponadto pseudo-papież Franciszek promuje islamizację, a w adhortacji Amoris laetitia anulowanie zasad moralnych. Wszystko to prowadzi do zaniku chrześcijaństwa w Europie, więc i w Polsce. Trzeba to wiedzieć i prawdziwie zapytać: Jakie stanowisko zajmie Polska do tego przygotowanego samobójstwa? Ale to zasadnicze pytanie nie interesuje pana Kobylińskiego ta innych liberalnych teologów, a oni nawet nie myślą o prowadzeniu prawdziwej debaty na ten temat. Są zainteresowani tylko w jaki sposób osiągnąć jedność, ale ich – heretycką. Jeśli wszyscy Polacy mieliby z Kobylińskim jedność, to skończyłyby w herezji, czyli wspólnikami masowego samobójstwa katolicyzmu w Polsce. Ratunkiem w tej sytuacji jest oddzielenie się od heretyków i w taki sposób zachować katolicką doktrynę – nawet ceną oddzielenia całej Polski od heretyckiego Watykanu, reprezentowanego przez Franciszka. Dogmatyczna bulla Pawła IV mówi, że jeśli papież popadł w herezję, to wszystko, co robi jest nieważne i takiego papieża-heretyka nie możemy słuchać, musimy oddzielić się od niego. A to jest prawdziwa decentralizacja dla uratowania prawowiernej wiary i Polski. Tym Polska nie oddziela się od Stolicy Apostolskiej, tylko oddziela się od heretyka, którzy okupuje i likwiduje Kościół katolicki. Wtedy z Polski może przyjść odnowienie prawdziwego papiestwa i odnowienie całego Kościoła. Lecz nie jest to możliwe bez prawdziwej skruchy, bez wytrwalej modlitwy wszystkich szczerych katolików w Polsce.
Pan Kobyliński spokojnie nazywa herezje „rozwiązaniem A”, a ortodoksyjną doktrynę – „rozwiązaniem B”. Otóż według niego jeśli pójdziemy do piekła, to jest to „rozwiązanie A”, a jeśli pójdziemy do nieba, to jest to „rozwiązanie B”, i nie widzi on w tym żadnej znaczącej różnicy. Nie rozróżnia on już między życiem wiecznym i wieczną śmiercią. Jest to owoc herezji po Drugim Soborze watykańskim.
Cytat: „To jest oczywiście przewrót Kopernikański! To jest rewolucja, jakiej katolicyzm nie znał na przestrzeni 2000 lat, ponieważ ten proces, który będzie się dokonywał na naszych oczach, on doprowadzi do głębokiej zmiany rozumienia wielu kwestii, które w katolicyzmie przez 2000 lat były nie ruszane”.
Odpowiedź: To nie jest przewrót Kopernikański, to jest przewrót Antychrysta! To nie jest rewolucja, a samobójstwo, którego Kościół nie znał w ciągu 2000 lat. Wiemy, że architekci Nowego Porządku Światowego (New World Order – NWO) planują utworzenie jedynego kościoła Antychrysta. Przed wstąpieniem do niego powinna nastąpić zmiana rozumienia wielu kwestii, które w Kościele były nie ruszane przez 2000 lat.
Cytat: „...my, jako Polska, centrum Europy, między wschodnim prawosławiem rosyjskim a europejskim zachodnim ateizmem, jak my możemy się w tym wielkim dziejowym procesie odnaleźć? ... To wymaga ogromnej pracy duchowej, intelektualnej, moralnej…”.
Odpowiedź: Nie chodzi o jakiś indyferentny „wielki dziejowy proces”, lecz, jak Kobyliński dalej sprecyzował, o „globalny, planetarny proces zmian dokonywujących się w Kościele katolickim”. Celem globalizacji jest redukcja populacji świata do jednego miliarda, czyli chodzi nie tylko o eliminację chrześcijaństwa, ale wprost o autoludobójstwe całego świata! To rzeczywiście wymaga zmiany myślenia i „ogromnej pracy”!
Ale w Polsce potrzebna jest ogromna praca dla ratowania chrześcijaństwa, rodzin, wartości moralnych i dla ratowania dusz od wiecznego potępienia!
Cytat Kobylińskiego: „W wielu krajach, także w Kościele katolickim, mamy de-facto decentralizacje od kilkudziesięciu lat, czy to będzie Szwajcaria, czy Niemcy, czy Australia, czy Nowa Zelandia,.... będą diecezje, czy parafie, czy kraje w których jest na przykład, sprawowany sakramenty Spowiedzi Świętej, no i będą parafie i diecezje, w których tego sakramentu nie ma 50 lat. To jest faktyczna decentralizacja”.
Odpowiedź: Kobyliński ujawnił nam, czym naprawdę jest decentralizacja. To nie jest tylko usiłowanie zniesienia papiestwa, lecz usiłowanie samozniszczenia Kościoła. Sakramentu Spowiedzi nie będzie istnieć, być może będzie on udzielać się tylko świętokradzko dla samobójców przed eutanazją. Poprzez synkretyzm, już nie będziemy czcić Boga w Trójcy Jedynego, lecz wszystkich demonów, którym poganie oddają cześć i przynoszą ofiary. To nowy model kościoła Antychrysta, do którego prowadzi decentralizacja z Franciszkiem, Kobylińskim oraz podobnymi pseudo-prorokami.
Prawdziwa reforma, nawrócenie, pokuta i naśladowanie Chrystusa.
W jakich czasach żyjemy? W jakiej sytuacji dzisiaj są chrześcijanie? W obszarze politycznym nami kieruje Bruksela, a za nią – architekci NWO. Ich celem jest likwidacja chrześcijaństwa i wszelkich wartości moralnych. Oprócz tego widzimy całkowitą zdradę Watykanu na czele z Franciszkiem. Media są najmocniejszą bronią informacyjnej i psychologicznej wojny, oni dążą do realizacji celow globalizacyjnych. Teolodzy heretyckie i Watykan Franciszka zadaje cios w plecy szczerym katolikom. Jedynym ratunkiem jest Chrystus. Naszą najsilniejszą orędowniczką przed Nim jest Prześwięta Bogurodzica. Otóż musimy tylko zacząć regularnie się modlić we wspólnej intencji: odnowa prawowiernego Kościoła w Polsce. Niech pojedyncze osoby i rodziny przez ten cały rok, który jest setną rocznicą objawień w Fatimie (1917), modlą się święty różaniec oraz inne modlitwy, i to codziennie, przede wszystkim we wspólnym czasie od 20:00 do 21:00. Na zakończenie, czyli o 21:00, niech księży tam, gdzie przebywają, dają błogosławienie na tych, którzy się modlili.
Za co konkretnie powinien czynić pokutę naród polski? Jest to bardzo bolesne, ale powinniśmy powiedzieć prawdę:
A) Kanonizacja Jana Pawła II jest nieważną i z tego trzeba wyciągać wnioski.
B) Heretycka doktryna musi być zmieniona na prawowierną.
Do p. A) Kanonizacja Jana Pawła II jest nieważną z następujących przyczyn:
a) Kanonizację ogłosił pseudo-papież Franciszek, który jest oczywistym heretykiem. Według doktrynalnej bully Pawła IV, wszystko co heretyk czyni jest nieważnym.
b) „Kanonizowany” również był heretykiem. Dlaczego?
1) Władzą papieską pozwalał, żeby herezje neomodernizmu rozprzestrzeniały się w całym Kościele.
2) Zrobił apostatyczny gest w Asyżu (1986, 2002), przez który wcielił herezję, że chrześcijaństwo oraz kulty pogańskie są alternatywnymi drogami do zbawienia. Tak postawił na równi Chrystusową śmierć odkupicielską na krzyżu oraz pogańskie czczenie demonów. A to jest najwyższa herezja!
3) On skasował długoletnią anatemę na masonów (1983), tym samym faktycznie legalizował oraz otworzył im drzwi nawet na kluczowe pozycje w Kościele.
4) Nie karał, ale pokrywał pedofilię księży w USA, Irlandii, Australii itd., a dlatego jest współuczestnikiem w skandalach pedofilskich oraz w ich rozpowszechnianiu w Kościele.
Nigdy za te cztery poważne grzechy on publicznie nie czynił pokuty!
To, że on czcił Marię Dziewicę, występował przeciw aborcji, wprowadził polaków do Watykańskiej kongregacji nie zmienia faktu, że przepchnął herezje, i z tego powodu nie możemy go czcić i naśladować jak świętego! Inaczej zakończymy w piekle. Heretyk Franciszek kanonizacją Jana Pawła II potwierdza jego herezje jako inne ewangelię. Ale za inne Ewangelię, wg Ga. 1,8-9 spada przekleństwo (wyłączenie, anatema).
Do p. B) Heretycka doktryna musi być zmieniona na prawowierną.
Formacja księży od Soboru watykańskiego II prowadzi się w duchu neomodernizmu metody historyczno-krytycznej, która zaprzecza podstawy całego chrześcijaństwa: inspirację Pisma Świętego, Chrystusową śmierć odkupicielską na krzyżu, Jego historyczne i realne zmartwychwstanie, wszystkie Jego cuda oraz cuda z Pisma Świętego.
Następnym kierunkiem heretyckim w formacji księży stał się synkretyzm z pogaństwem. Chodzi o oddawanie czci kultom pogańskim, faktycznie również i ich demonom (Nostra aetate). Gest Jana Pawła II w Asyżu dał dla całego Kościoła Katolickiego precedens wewnętrznej apostazji. Synkretyzm jest grzechem przeciw Pierwszego Przykazania Dekalogu: „Nie będziesz miał bogów innych, nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył” (por. Pwt.5,6-9). Wymaganie oddzielić się od tych form pogaństwa jednocześnie oznacza oddzielenie się od wszystkich współczesnych form okultyzmu, które są intensywnie propagowane przez literaturę, media oraz pseudokulturę. Chodzi o różne ukryte formy wróżbiarstwa, magii i spirytyzmu.
Jezus jest Prawdą i On mówi szczerym polakom: „I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J.8,32).


+ Eliasz
Patriarcha Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu

+ Metody OSBMr + Tymoteusz OSBMr
Biskupi-sekretarze Patriarchatu

10.01.2017

Kopie:
- Sekretariatu Stanu Watykanu
- Biskupom kanadyjskim
- Biskupom Europy
- Mediom


(1) 2 3 4 »;