Podział Administracyjny PAKP

Login

Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieStraciłeś hasło?

Zarejestruj się teraz!

Podaruj 1 %

Слава Ісусу Христу !


Witamy wszystkich parafian oraz sympatyków Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy Was do częstego przeglądania naszej witryny. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych i przydatnych informacji. Będziecie mogli przeczytać oraz skomentować interesujące artykuły i referaty naszych sióstr i braci w Chrystusie.

Serdecznie zapraszamy Was do rejestracji w naszym serwisie www. Dzięki rejestracji będziecie na bieżąco informowani o nowościach i aktualnościach na stronie. Każdy kto się zarejestruje na naszej stronie będzie mógł brać udział w dyskusji oraz konkursach.

(1) 2 3 4 ... 28 »
ZE ŚWIATA : X Spotkania Trzech Pokoleń w Chojnowie 15.10.2016r
 Napisał admin dnia 2016-10-01 22:20:00 (1541 odsłon)

Open in new window

Czytaj Więcej... | 566 bytes more
PARAFIA : Warsztaty Pisania Ikon 24–29.10.2016r.
 Napisał admin dnia 2016-10-01 08:00:00 (1521 odsłon)

Open in new window Warsztaty Pisania Ikon
24–29.10.2016r.
w godz. 16:00 – 20:00
Sala katechetyczna
Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie.

Warsztaty poprowadzi
ikonograf Jan Grigoruk.


Miło nam jest oznajmić Państwu,że zainteresowanie warsztatami ikonograficznymi prowadzonymi w naszej parafii jest bardzo duże, czego dowodem jest zamknięcie listy uczestników warsztatów już po pierwszym dniu naboru. O kolejnych Warsztatach będziemy informować na początku przyszłego roku. Dziękujemy.

Organizator: Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie
Projekt współfinansowany ze środków: Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Czytaj Więcej... | 1335 bytes more
ZE ŚWIATA : Fotorelacja z Pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę
Napisał admin dnia 2016-08-20 10:00:00 (1976 odsłon)

Open in new window W dniach 17-19 sierpnia 2016r. Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie była organizatorem pielgrzymki na Święto Przemienienia Pańskiego obchodzone przez prawosławnych na Świętej Górze Grabarce. W środę rano o godzinie 6:30 licznie zgromadzeni wierni w lubińskiej Cerkwi przystąpili do wspólnej modlitwy Molebna przed podróżą, aby już o dodzinie 7:00 móc rozpocząć wspólne pielgrzymowanie. Przygotowany w ofierze na Świętą Górę Grabarkę przez państwa Joannę i Marka Piżyk Krzyż zają główne miejsce w naszym autokarze. Pięćdziesięcioosobowa grupa prawosławnych wiernych z Lubina w modlitewnym skupieniu kierowała swoje myśli i słowa w wyśpiewywanych przez całą podróż pieśniach duchowych ku Przemienieniu Pańskiemu.

Czytaj Więcej... | 11387 bytes more
ZE ŚWIATA : PRZESŁANIE ŚWIĘTEGO SOBORU CERKWI PRAWOSŁAWNEJ
 Napisał admin dnia 2016-08-16 20:00:00 (1412 odsłon)

Open in new windowCzytaj Więcej... | 1730 bytes more
PARAFIA : Spotkanie Parafialne
Napisał Redaktor dnia 2016-08-07 20:20:00 (1641 odsłon)

Open in new window W niedzielę 7 sierpnia 2016r. po nabożeństwie Świętej Boskiej Liturgii z inicjatywy parafialnego chóru cerkiewnego odbyło się spotkanie w sali domu parafialnego. Podczas spotkania pozdrowiono z okazji urodzin gromkim "Mnohaja Lita" proboszcza parafii ks. Bogdana Repełę oraz chorzystów: p.Jarosława Pyrcza, Grzegorza Porucznika, Olgę Herbut, Annę Dydak i Annę Porucznik. Ponadto proboszcz parafii pozdrowił życzeniami z okazji 23 rocznicy ślubu państwa Olgę i Adama Herbut. Podczas spotkania omówiono wiele ciekawych tematów życia codziennego Cerkwi, zainicjowano nowe formy aktywności, a także wyrażono potrzebę do kolejnych spotkań.

Czytaj Więcej... | 3416 bytes more
ZE ŚWIATA : Zmarł Arcybiskup Adam Ordynariusz Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej.
Napisał admin dnia 2016-07-31 22:40:00 (1725 odsłon)

Open in new window Dnia 24 lipca br. w godzinach popołudniowych zmarł ordynariusz diecezji przemysko-nowosądeckiej Najprzewielebniejszy Arcybiskup Adam.

Arcybiskup Adam (Aleksander Dubec) urodził się 14 sierpnia 1926 roku we Florynce koło Krynicy w rodzinie łemkowskiej. W 1960 roku ukończył Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie, a cztery lata później - Chrześcijańską Akademię Teologiczną, gdy obronił pracę magisterską nt. „Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich”. 30 stycznia 1965 r. przyjął święcenia kapłańskie od arcybiskupa Jerzego (Korenistowa). W 1966 roku, po służbie w parafiach w Wysowej i Kalnikowie został skierowany przez metropolitę Stefana do Sanoka, gdzie pełnił posługę proboszcza i dziekana, a od 1983 roku - biskupa. 30 stycznia 1983 r. w warszawskiej katedrze metropolitalnej pod przewodnictwem metropolity Bazylego odbyła się chirotonia biskupia archimandryty Adama na biskupa lubelskiego. Dziewięć miesięcy później, 30 października 1983 r., odbył się ingres biskupa Adama na katedrę biskupią w starym książęcym grodzie z czasów Rusi Halickiej – Sanoku. Objął on nowo utworzoną diecezję przemysko-nowosądecką z siedzibą w Sanoku. W 1996 r. został podniesiony do godności arcybiskupa.

Czytaj Więcej... | 6476 bytes more
ZE ŚWIATA : Festiwal Narodów
Napisał admin dnia 2016-07-29 22:50:00 (2113 odsłon)

Open in new window Festiwal Narodów w Lubinie stał się tradycją. W tym roku odbył się on już po raz ósmy. Spotkaniu towarzyszy jak zawsze miła atmosfera przy różnorodnej a tym samym ciekawej muzyce i degustacji regionalnych i narodowych potraw. Narodowość Łemkowską w tegorocznej edycji festiwalu reprezentował na scenie zespół 7Kropka a degustację potraw łemkowskich przygotowały Emilia Repeła, Olga Herbut, Helena Chomiak, Maria Fedoszczak-Czyrniańska, Anna Dydak, Anna Chocholak, Jolanta Ryszawiec, Maria Sembratowicz i Agnieszka Repeła. Wśród wielu potraw jakie przygotowali wystawcy dużym zainteresowaniem cieszyły się "kiselycia" i "mastyło". Kolejne spotkanie dobędzie się w lipcu przyszłego roku.

Czytaj Więcej... | 3609 bytes more
PARAFIA : Fotorelacja z Łemkowskiego Lata w Trzmielowie
Napisał admin dnia 2016-07-17 20:10:00 (2105 odsłon)

Open in new window Dnia 16 lipca 2016r w Trzmielowie odbyło się spotkanie z kulturą łemkowską pod nazwą "Przywitanie Łemkowskiego Lata". Wśród licznie zgromadzonych wiernych naszej parafii na spotkanie przybyło wielu gości i miłośników kultury łemkowskiej. Na scenie mogliśmy podziwiać występy wielu uczestników, wśród nich grupę przedszkolną nauczania języka łemkowskiego Publicznego Przedszkola Nar 1 w Przemkowie pod kierownictwem pani Natalii Kuncik, a także Zespół Folklorystyczny Łastiwczata z Przemkowa pod kierownictwem pani Małgorzaty Herbut. Grupy te swoimi występami zdobyły największe uznania publiczności. Przygotowany repertuar, łemkowskie stroje, aranżacje w doskonałym wykonaniu uświetniły mile spędzony czas. Na scenie usłyszeć można było także wykonania różnych grup artystycznych: Zespołu 7Krpoka pod kierownictwem pana Grzegorza Porucznika z Trzmielowa oraz Zespołu folklorystycznego Roztoka pod Kierownictwem pana Włodzimierza Zoryło, a także Zespołu Fajna Ferajna z Wiechlic pod kierownictwem pana Krzysztofa Boczniewicza. Dużą atrakcją dla widowni były indywidualne występy na scenie młodego pokolenia Łemków z Lubina i okolic, którzy zaprezentowali swoje zdolności w śpiewie łemkowskich pieśni i recytacją wierszy. Jak co roku nie mogło zabraknąć wydarzeń związanych z duchem sportu.Odbyły się zawody sportowe, mecze piłki siatkowej i nożnej, a wszystko to pod kierownictwem pana Bogdana Kaniuczok. O dobry nastrój podczas biesiady i organizację suto zastawionych stołów zadbały panie Róża Kuzemczak i Olga Herbut. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tak wspaniałego widowiska, jakie wkomponowało się na stałe w kalendarz i krajobraz wydarzeń z kulturą łemkowską naszego regionu. Na kolejne spotkanie Łemowskiego Lata zapraszamy już za rok.

Czytaj Więcej... | 15809 bytes more
PARAFIA : Święto parafialne
 Napisał admin dnia 2016-07-15 20:30:00 (2252 odsłon)

Open in new window
Każdego roku Dzień Zesłania Ducha Świętego na Apostołów jest czasem szczególnym dla społeczności wiernych lubińskiej Cerkwi, ponieważ w tym bowiem dniu obchodzi ona swoje parafialne święto. Tego roku, wśród licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych z Lubina i okolic rozpoczęto Świętą Boską Liturgię. Świętą liturgię celebrowali Ks. mitrat Igor Popowicz z parafii Przemków i Leszno Górne, Ks. mitrat Sławomir Kondratiuk z parafii Rudna i Głogów,Ks.Jerzy Malisz z parafii Zimna Woda i Michałów, Ks. Bazyli Sawczuk z parafii Jelenia Góra, Ks. Lubomir Worhacz z parafii w Legnica, Ks.Paweł Stefanowski z parafii Szczecin, Ks. Sławomir Sorokanycz z parafii Studzionki,Ks. Marek Bonifatiuk ze Zgorzelca,Ks.Andrzej Dudra z parafii Zielona Góra, Ks. Michał Koval z parafii Torzym i Słubice, Ks. Jerzy Omelianiuk z parafii Buczyna, Ks. Mariusz Kislak z parafii Wałbrzych, Ks. Igor Habura z parafii Samborz oraz ks diakon Tomasz Mędrycki z Jeleniej Góry. Homilii przewodniczył ks. Bazyli Sawczuk. Wśród zaproszonych gości serdecznie witano Prezesa Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie pana Piotra Milczanowskiego, Prezesa Zanam S.A Bohdana Pecuszka, Starostę Powiatu Lubińskiego Adama Myrdę oraz Ks.Krzysztofa Krzyżanowskiego z parafii rzymskokatolickiej. Po nabożeństwie Św. Boskiej Liturgii rozpoczęto Moleben wraz procesją wokół świątyni, wyrażając dziękczynienie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Dary Ducha Świętego, prosząc o błogosławieństwo. Na koniec proboszcz parafii ks. Bogdan Repeła zwrócił się ze słowami podziękowania do wiernych oraz wszystkich obecnych za udział w uroczystościach parafialnego święta, zapraszając tym samym wszystkich na kolejne święto w przyszłym roku.

Czytaj Więcej... | 4240 bytes more
PARAFIA : Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę
 Napisał admin dnia 2016-07-07 23:40:00 (1465 odsłon)

Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę

Open in new window

Czytaj Więcej... | 8708 bytes more
(1) 2 3 4 ... 28 »


Szukaj na stronie

Szkoła Śpiewu Cerkiewnego

Katecheza Prawosławna

Losowo wybrane wiadomości

Ważne miejsca i wydarzenia

Warto przeczytać

NOWA PUBLIKACJA !

zespół redakcyjny pod kierownictwem dr Lilli Busłowskiej wydał książeczkę "Życie Chrystusa.

czytaj więcej ->>
NOWA PUBLIKACJA !

zespół redakcyjny pod kierownictwem dr Lilli Busłowskiej wydał książeczkę dedykowaną uczniom szkół podstawowych pt. „Wiruju”.

czytaj więcej ->>


„Prawosławne Pojmowanie Małżeństwa
Abp Sawa Hrycuniak
Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego, Białystok 1994czytaj więcej ->>


„Droga. Prawda. Życie" kl. III
Opracował zespół
pod kierunkiem
doradcy metodycznego
Lilli Busłowskiejczytaj więcej ->>


„Droga. Prawda. Życie"
Opracował zespół
pod kierunkiem
doradcy metodycznego
Lilli Busłowskiejczytaj więcej ->>

„Podręcznik do religii prawosławnej 2 klasa gimnazjum "


Opracowanie tekstów:
dr Izabela Kochan
ks. prot. Sławomir Kochan
Julita Niczyporuk
ks. Mirosław Niczyporuk

Opracowanie tekstów w języku cerkiewnosłowiańskim:
ks. prot. Eliasz Tarasiewiczczytaj więcej ->>

„WIELKI POST"


Autor:
Aleksander Schmemannczytaj więcej ->>

„LITURGIA KOŚCIOŁA PRAWOSŁAWNEGO "


z biblioteki Ojców Kościołaczytaj więcej ->>
;