Podział Administracyjny PAKP

Login

Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieStraciłeś hasło?

Zarejestruj się teraz!

Podaruj 1 %

Слава Ісусу Христу !


Witamy wszystkich parafian oraz sympatyków Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy Was do częstego przeglądania naszej witryny. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych i przydatnych informacji. Będziecie mogli przeczytać oraz skomentować interesujące artykuły i referaty naszych sióstr i braci w Chrystusie.

Serdecznie zapraszamy Was do rejestracji w naszym serwisie www. Dzięki rejestracji będziecie na bieżąco informowani o nowościach i aktualnościach na stronie. Każdy kto się zarejestruje na naszej stronie będzie mógł brać udział w dyskusji oraz konkursach.

Aktualności - czyli co się dzieje w naszej parafii
(1) 2 3 4 ... 14 »
PARAFIA : Warsztaty Pisania Ikon 24–29.10.2016r.
 Napisał admin dnia 2016-10-01 08:00:00 (1400 odsłon)

Open in new window Warsztaty Pisania Ikon
24–29.10.2016r.
w godz. 16:00 – 20:00
Sala katechetyczna
Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie.

Warsztaty poprowadzi
ikonograf Jan Grigoruk.


Miło nam jest oznajmić Państwu,że zainteresowanie warsztatami ikonograficznymi prowadzonymi w naszej parafii jest bardzo duże, czego dowodem jest zamknięcie listy uczestników warsztatów już po pierwszym dniu naboru. O kolejnych Warsztatach będziemy informować na początku przyszłego roku. Dziękujemy.

Organizator: Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie
Projekt współfinansowany ze środków: Starostwa Powiatowego w Lubinie.

Czytaj Więcej... | 1335 bytes more
PARAFIA : Spotkanie Parafialne
Napisał Redaktor dnia 2016-08-07 20:20:00 (1520 odsłon)

Open in new window W niedzielę 7 sierpnia 2016r. po nabożeństwie Świętej Boskiej Liturgii z inicjatywy parafialnego chóru cerkiewnego odbyło się spotkanie w sali domu parafialnego. Podczas spotkania pozdrowiono z okazji urodzin gromkim "Mnohaja Lita" proboszcza parafii ks. Bogdana Repełę oraz chorzystów: p.Jarosława Pyrcza, Grzegorza Porucznika, Olgę Herbut, Annę Dydak i Annę Porucznik. Ponadto proboszcz parafii pozdrowił życzeniami z okazji 23 rocznicy ślubu państwa Olgę i Adama Herbut. Podczas spotkania omówiono wiele ciekawych tematów życia codziennego Cerkwi, zainicjowano nowe formy aktywności, a także wyrażono potrzebę do kolejnych spotkań.

Czytaj Więcej... | 3416 bytes more
PARAFIA : Fotorelacja z Łemkowskiego Lata w Trzmielowie
Napisał admin dnia 2016-07-17 20:10:00 (1971 odsłon)

Open in new window Dnia 16 lipca 2016r w Trzmielowie odbyło się spotkanie z kulturą łemkowską pod nazwą "Przywitanie Łemkowskiego Lata". Wśród licznie zgromadzonych wiernych naszej parafii na spotkanie przybyło wielu gości i miłośników kultury łemkowskiej. Na scenie mogliśmy podziwiać występy wielu uczestników, wśród nich grupę przedszkolną nauczania języka łemkowskiego Publicznego Przedszkola Nar 1 w Przemkowie pod kierownictwem pani Natalii Kuncik, a także Zespół Folklorystyczny Łastiwczata z Przemkowa pod kierownictwem pani Małgorzaty Herbut. Grupy te swoimi występami zdobyły największe uznania publiczności. Przygotowany repertuar, łemkowskie stroje, aranżacje w doskonałym wykonaniu uświetniły mile spędzony czas. Na scenie usłyszeć można było także wykonania różnych grup artystycznych: Zespołu 7Krpoka pod kierownictwem pana Grzegorza Porucznika z Trzmielowa oraz Zespołu folklorystycznego Roztoka pod Kierownictwem pana Włodzimierza Zoryło, a także Zespołu Fajna Ferajna z Wiechlic pod kierownictwem pana Krzysztofa Boczniewicza. Dużą atrakcją dla widowni były indywidualne występy na scenie młodego pokolenia Łemków z Lubina i okolic, którzy zaprezentowali swoje zdolności w śpiewie łemkowskich pieśni i recytacją wierszy. Jak co roku nie mogło zabraknąć wydarzeń związanych z duchem sportu.Odbyły się zawody sportowe, mecze piłki siatkowej i nożnej, a wszystko to pod kierownictwem pana Bogdana Kaniuczok. O dobry nastrój podczas biesiady i organizację suto zastawionych stołów zadbały panie Róża Kuzemczak i Olga Herbut. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tak wspaniałego widowiska, jakie wkomponowało się na stałe w kalendarz i krajobraz wydarzeń z kulturą łemkowską naszego regionu. Na kolejne spotkanie Łemowskiego Lata zapraszamy już za rok.

Czytaj Więcej... | 15809 bytes more
PARAFIA : Święto parafialne
 Napisał admin dnia 2016-07-15 20:30:00 (2139 odsłon)

Open in new window
Każdego roku Dzień Zesłania Ducha Świętego na Apostołów jest czasem szczególnym dla społeczności wiernych lubińskiej Cerkwi, ponieważ w tym bowiem dniu obchodzi ona swoje parafialne święto. Tego roku, wśród licznie zgromadzonego duchowieństwa oraz wiernych z Lubina i okolic rozpoczęto Świętą Boską Liturgię. Świętą liturgię celebrowali Ks. mitrat Igor Popowicz z parafii Przemków i Leszno Górne, Ks. mitrat Sławomir Kondratiuk z parafii Rudna i Głogów,Ks.Jerzy Malisz z parafii Zimna Woda i Michałów, Ks. Bazyli Sawczuk z parafii Jelenia Góra, Ks. Lubomir Worhacz z parafii w Legnica, Ks.Paweł Stefanowski z parafii Szczecin, Ks. Sławomir Sorokanycz z parafii Studzionki,Ks. Marek Bonifatiuk ze Zgorzelca,Ks.Andrzej Dudra z parafii Zielona Góra, Ks. Michał Koval z parafii Torzym i Słubice, Ks. Jerzy Omelianiuk z parafii Buczyna, Ks. Mariusz Kislak z parafii Wałbrzych, Ks. Igor Habura z parafii Samborz oraz ks diakon Tomasz Mędrycki z Jeleniej Góry. Homilii przewodniczył ks. Bazyli Sawczuk. Wśród zaproszonych gości serdecznie witano Prezesa Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie pana Piotra Milczanowskiego, Prezesa Zanam S.A Bohdana Pecuszka, Starostę Powiatu Lubińskiego Adama Myrdę oraz Ks.Krzysztofa Krzyżanowskiego z parafii rzymskokatolickiej. Po nabożeństwie Św. Boskiej Liturgii rozpoczęto Moleben wraz procesją wokół świątyni, wyrażając dziękczynienie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Dary Ducha Świętego, prosząc o błogosławieństwo. Na koniec proboszcz parafii ks. Bogdan Repeła zwrócił się ze słowami podziękowania do wiernych oraz wszystkich obecnych za udział w uroczystościach parafialnego święta, zapraszając tym samym wszystkich na kolejne święto w przyszłym roku.

Czytaj Więcej... | 4240 bytes more
PARAFIA : Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę
 Napisał admin dnia 2016-07-07 23:40:00 (1365 odsłon)

Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę

Open in new window

Czytaj Więcej... | 8708 bytes more
PARAFIA : Łemkowskie lato
 Napisał Redaktor dnia 2016-05-12 07:00:00 (1071 odsłon)

Open in new windowROZKŁAD JAZDY PRZEWOZÓW
NA ŁEMKOWSKIE LATO W TRZMIELOWIE.


1. LUBIN* – TRZMIELÓW – godz. 13:45.
2. Trzmielów – Lubin – godz. 16:30.
3. Lubin – Trzmielów – godz. 17:45.
4. Trzmielów – Lubin - godz. 21:30.


LUBIN: Przystanek przy ulicy 1 Maja - plac przy Markecie Polo.

PARAFIA : Warsztaty Śpiewu Dziecięcego 26-05-2016r
 Napisał Redaktor dnia 2016-05-11 23:40:00 (879 odsłon)

Open in new window

PARAFIA : Pascha Lubin 2016r
Napisał admin dnia 2016-05-05 08:30:00 (1183 odsłon)

Pascha Lubin 2016r

Open in new window


Czytaj Więcej... | 4408 bytes more
PARAFIA : Wyniesienie Całunu Pańskiego-Wynos Płaszczanyci.
Napisał Redaktor dnia 2016-04-29 23:50:00 (1008 odsłon)

Open in new window Wynos Płaszczanyci". Lubin 2016r.

Czytaj Więcej... | 2437 bytes more
PARAFIA : Jubileusz 90 urodzin pani Anny Porucznik
 Napisał Redaktor dnia 2016-04-24 07:00:00 (759 odsłon)

Open in new window W środę 20 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w parafii jubileusz 90 urodzin pani Anny Porucznik, która niestrudzenie od 49 lat wspiera swym głosem, a także wiedzą i radą nasz chór parafialny. Z tej także okazji Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jeremiasz Prawosławny Arcybiskup Wrocławsko-Szczeciński uhonorował solenizantkę Litem Pochwalnym w imieniu Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego w Polsce. Proboszcz, Rada Parafialna oraz Chórzyści Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie składają pani Annie najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz Błogosławieństwa Bożego na Mnogaja i Błagaja Lita!

Czytaj Więcej... | 1187 bytes more
(1) 2 3 4 ... 14 »


Szukaj na stronie

Szkoła Śpiewu Cerkiewnego

Katecheza Prawosławna

Losowo wybrane wiadomości

Ważne miejsca i wydarzenia

Warto przeczytać

NOWA PUBLIKACJA !

zespół redakcyjny pod kierownictwem dr Lilli Busłowskiej wydał książeczkę "Życie Chrystusa.

czytaj więcej ->>
NOWA PUBLIKACJA !

zespół redakcyjny pod kierownictwem dr Lilli Busłowskiej wydał książeczkę dedykowaną uczniom szkół podstawowych pt. „Wiruju”.

czytaj więcej ->>


„Prawosławne Pojmowanie Małżeństwa
Abp Sawa Hrycuniak
Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego, Białystok 1994czytaj więcej ->>


„Droga. Prawda. Życie" kl. III
Opracował zespół
pod kierunkiem
doradcy metodycznego
Lilli Busłowskiejczytaj więcej ->>


„Droga. Prawda. Życie"
Opracował zespół
pod kierunkiem
doradcy metodycznego
Lilli Busłowskiejczytaj więcej ->>

„Podręcznik do religii prawosławnej 2 klasa gimnazjum "


Opracowanie tekstów:
dr Izabela Kochan
ks. prot. Sławomir Kochan
Julita Niczyporuk
ks. Mirosław Niczyporuk

Opracowanie tekstów w języku cerkiewnosłowiańskim:
ks. prot. Eliasz Tarasiewiczczytaj więcej ->>

„WIELKI POST"


Autor:
Aleksander Schmemannczytaj więcej ->>

„LITURGIA KOŚCIOŁA PRAWOSŁAWNEGO "


z biblioteki Ojców Kościołaczytaj więcej ->>
;