Podział Administracyjny PAKP

Login

Nazwa użytkownika:

Hasło użytkownika:

Zapamiętaj mnieStraciłeś hasło?

Zarejestruj się teraz!

Podaruj 1 %

Слава Ісусу Христу !


Witamy wszystkich parafian oraz sympatyków Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie na naszej stronie internetowej.

Zachęcamy Was do częstego przeglądania naszej witryny. Znajdziecie tutaj wiele ciekawych i przydatnych informacji. Będziecie mogli przeczytać oraz skomentować interesujące artykuły i referaty naszych sióstr i braci w Chrystusie.

Serdecznie zapraszamy Was do rejestracji w naszym serwisie www. Dzięki rejestracji będziecie na bieżąco informowani o nowościach i aktualnościach na stronie. Każdy kto się zarejestruje na naszej stronie będzie mógł brać udział w dyskusji oraz konkursach.

Rozmaite informacje z całego świata.
(1) 2 3 4 ... 8 »
ZE ŚWIATA : X Spotkania Trzech Pokoleń w Chojnowie 15.10.2016r
 Napisał admin dnia 2016-10-01 22:20:00 (1335 odsłon)

Open in new window

Czytaj Więcej... | 566 bytes more
ZE ŚWIATA : Fotorelacja z Pielgrzymki na Świętą Górę Grabarkę
Napisał admin dnia 2016-08-20 10:00:00 (1757 odsłon)

Open in new window W dniach 17-19 sierpnia 2016r. Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie była organizatorem pielgrzymki na Święto Przemienienia Pańskiego obchodzone przez prawosławnych na Świętej Górze Grabarce. W środę rano o godzinie 6:30 licznie zgromadzeni wierni w lubińskiej Cerkwi przystąpili do wspólnej modlitwy Molebna przed podróżą, aby już o dodzinie 7:00 móc rozpocząć wspólne pielgrzymowanie. Przygotowany w ofierze na Świętą Górę Grabarkę przez państwa Joannę i Marka Piżyk Krzyż zają główne miejsce w naszym autokarze. Pięćdziesięcioosobowa grupa prawosławnych wiernych z Lubina w modlitewnym skupieniu kierowała swoje myśli i słowa w wyśpiewywanych przez całą podróż pieśniach duchowych ku Przemienieniu Pańskiemu.

Czytaj Więcej... | 11387 bytes more
ZE ŚWIATA : PRZESŁANIE ŚWIĘTEGO SOBORU CERKWI PRAWOSŁAWNEJ
 Napisał admin dnia 2016-08-16 20:00:00 (1241 odsłon)

Open in new windowCzytaj Więcej... | 1730 bytes more
ZE ŚWIATA : Zmarł Arcybiskup Adam Ordynariusz Diecezji Przemysko-Nowosądeckiej.
Napisał admin dnia 2016-07-31 22:40:00 (1431 odsłon)

Open in new window Dnia 24 lipca br. w godzinach popołudniowych zmarł ordynariusz diecezji przemysko-nowosądeckiej Najprzewielebniejszy Arcybiskup Adam.

Arcybiskup Adam (Aleksander Dubec) urodził się 14 sierpnia 1926 roku we Florynce koło Krynicy w rodzinie łemkowskiej. W 1960 roku ukończył Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie, a cztery lata później - Chrześcijańską Akademię Teologiczną, gdy obronił pracę magisterską nt. „Początki chrześcijaństwa na ziemiach polskich”. 30 stycznia 1965 r. przyjął święcenia kapłańskie od arcybiskupa Jerzego (Korenistowa). W 1966 roku, po służbie w parafiach w Wysowej i Kalnikowie został skierowany przez metropolitę Stefana do Sanoka, gdzie pełnił posługę proboszcza i dziekana, a od 1983 roku - biskupa. 30 stycznia 1983 r. w warszawskiej katedrze metropolitalnej pod przewodnictwem metropolity Bazylego odbyła się chirotonia biskupia archimandryty Adama na biskupa lubelskiego. Dziewięć miesięcy później, 30 października 1983 r., odbył się ingres biskupa Adama na katedrę biskupią w starym książęcym grodzie z czasów Rusi Halickiej – Sanoku. Objął on nowo utworzoną diecezję przemysko-nowosądecką z siedzibą w Sanoku. W 1996 r. został podniesiony do godności arcybiskupa.

Czytaj Więcej... | 6476 bytes more
ZE ŚWIATA : Festiwal Narodów
Napisał admin dnia 2016-07-29 22:50:00 (1476 odsłon)

Open in new window Festiwal Narodów w Lubinie stał się tradycją. W tym roku odbył się on już po raz ósmy. Spotkaniu towarzyszy jak zawsze miła atmosfera przy różnorodnej a tym samym ciekawej muzyce i degustacji regionalnych i narodowych potraw. Narodowość Łemkowską w tegorocznej edycji festiwalu reprezentował na scenie zespół 7Kropka a degustację potraw łemkowskich przygotowały Emilia Repeła, Olga Herbut, Helena Chomiak, Maria Fedoszczak-Czyrniańska, Anna Dydak, Anna Chocholak, Jolanta Ryszawiec, Maria Sembratowicz i Agnieszka Repeła. Wśród wielu potraw jakie przygotowali wystawcy dużym zainteresowaniem cieszyły się "kiselycia" i "mastyło". Kolejne spotkanie dobędzie się w lipcu przyszłego roku.

Czytaj Więcej... | 3609 bytes more
ZE ŚWIATA : Pielgrzymka do Armenii
Napisał admin dnia 2016-02-11 19:00:00 (1034 odsłon)

Wschód is good!

ARMENIA
„KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA”


Pielgrzymka do Armenii Wrzesień 2016
Uczestnicy - Kameralna grupa 15 osóbArmenia, pierwszy kraj na świecie, który przyjął chrześcijaństwo jako swoją religię państwową i narodową. Ormianie uczynili to w roku 301, czyli 12 lat wcześniej niż cesarz rzymski w Mediolanie.
Od tego czasu aż do dziś, chronią swoją wiarę drogą nieustannego, wielowiekowego męczeństwa.
Jakby tego było mało, w piątym wieku zostali niesłusznie posądzeni o herezję monofizytyzmu i wykluczeni z rodziny prawosławnej. Stan taki utrzymuje się niestety do dnia dzisiejszego, choć
obecnie już wiadomo, że ich decyzja o nie przyjęciu postanowień soboru chalcedońskiego, miała charakter wyłącznie polityczny a nie religijny. W tej kwestii bowiem, byli i nadal są prawosławni.
Dzisiejsza Armenia, to przepiękny kraj, zachwycający swoją przyrodą, wysokogórskimi krajobrazami, wielowiekowymi zabytkami i gościnnością. Jednym słowem, kraj, który do zaoferowania pielgrzymowi i turyście, ma naprawdę mnóstwo.

Zapisy: nr tel:+48 600 829 661.

Czytaj Więcej... | 4431 bytes more
ZE ŚWIATA : Spotkanie ekumeniczne
 Napisał admin dnia 2016-01-16 14:00:00 (786 odsłon)

Open in new window

Czytaj Więcej... | 646 bytes more
ZE ŚWIATA : Wigilia ekumeniczna
 Napisał admin dnia 2015-12-18 19:20:00 (1022 odsłon)

Open in new window

Ekumeniczne spotkanie wigilijne organizowane przez Starostwo Powiatowe w Lubinie stało się tradycją. Poraz trzeci staliśmy się uczestnikami tego miłego wydarzenia. Wspólne życzenia i prawdziwie świąteczna atmosfera połączyły 17 grudnia 2015r. w Centrum Kultury Muza przedstawicieli różnych wyznań.

Czytaj Więcej... | 3302 bytes more
ZE ŚWIATA : Uczestnictwo w Chrystusie. Spowiedź i Eucharystia
 Napisał admin dnia 2015-09-22 18:10:00 (883 odsłon)

Open in new window Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kanału Cerkiew.pl na Youtube, na którym można obejrzeć nagranie video wykładu o. dr Marka Ławreszuka "Uczestnictwo w Chrystusie. Spowiedź i Eucharystia". Wykład został wygłoszony w ramach "Forum Myśli Teologicznej" organizowanego każdego roku przez Akademię Supraską. Prelegent jest pracownikiem naukowym Katedry Teologii Prawosławnej na Uniwersytecie w Białymstoku.


Czytaj Więcej... | 1737 bytes more
ZE ŚWIATA : OBÓZ MIĘDZYDIECEZJALNY W CIEPLICACH
Napisał admin dnia 2015-08-28 21:20:00 (1033 odsłon)

Open in new window Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jeremiasza w dniach 23-29.08.2015r. został zorganizowany międzydiecezjalny obóz dla młodzieży prawosławnej w Prawosławnym Domu Opieki św. Stefana w Jeleniej Górze. Obóz kierowany był do młodzieży ponadgimnazjalnej z Diecezji Wrocławsko – Szczecińskiej i Przemysko – Nowosądeckiej. W obozie udział wzięło 20 osób , po 10 z każdej diecezji. Mając na uwadze młodzież jako przyszłość naszej Cerkwi pragnęliśmy zaktywizować młodzież do wspólnie spędzonych chwil, wolnego czasu, uczestnictwa w nabożeństwach, zajęciach i wędrówkach górskich. Jednym z punktów programu był jednodniowy wyjazd młodzieży do parafii św. Jerzego w Ząbkowicach Śląskich w celach prac porządkowych . Wszystko to aby wzajemnie lepiej się poznać i zintegrować wokół wspólnej odpowiedzialności dla dobra Cerkwi. Tego typu spotkania są zawsze doskonałą okazją aby wymienić się doświadczeniami i problemami , z którymi boryka się młodzież z uwagi na diasporalny charakter naszych diecezji.

Czytaj Więcej... | 3448 bytes more
(1) 2 3 4 ... 8 »


Szukaj na stronie

Szkoła Śpiewu Cerkiewnego

Katecheza Prawosławna

Losowo wybrane wiadomości

Ważne miejsca i wydarzenia

Warto przeczytać

NOWA PUBLIKACJA !

zespół redakcyjny pod kierownictwem dr Lilli Busłowskiej wydał książeczkę "Życie Chrystusa.

czytaj więcej ->>
NOWA PUBLIKACJA !

zespół redakcyjny pod kierownictwem dr Lilli Busłowskiej wydał książeczkę dedykowaną uczniom szkół podstawowych pt. „Wiruju”.

czytaj więcej ->>


„Prawosławne Pojmowanie Małżeństwa
Abp Sawa Hrycuniak
Bractwo Prawosławne św.św. Cyryla i Metodego, Białystok 1994czytaj więcej ->>


„Droga. Prawda. Życie" kl. III
Opracował zespół
pod kierunkiem
doradcy metodycznego
Lilli Busłowskiejczytaj więcej ->>


„Droga. Prawda. Życie"
Opracował zespół
pod kierunkiem
doradcy metodycznego
Lilli Busłowskiejczytaj więcej ->>

„Podręcznik do religii prawosławnej 2 klasa gimnazjum "


Opracowanie tekstów:
dr Izabela Kochan
ks. prot. Sławomir Kochan
Julita Niczyporuk
ks. Mirosław Niczyporuk

Opracowanie tekstów w języku cerkiewnosłowiańskim:
ks. prot. Eliasz Tarasiewiczczytaj więcej ->>

„WIELKI POST"


Autor:
Aleksander Schmemannczytaj więcej ->>

„LITURGIA KOŚCIOŁA PRAWOSŁAWNEGO "


z biblioteki Ojców Kościołaczytaj więcej ->>
;