Święto Objawienia Pańskiego. Chrzest Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Święto Objawienia Pańskiego, Epifania, Teofania,  Chrzest Pański, Jordan. Każda z tych nazw określa dzisiejsze święto, które wraz z Bożym Narodzeniem jest jednym z dwunastu największych świąt roku liturgicznego świąt cerkiewnych.
Cud na rzeką Jordan: https://www.youtube.com/watch?v=a40pniiaOuMXI Edycja Warsztatów Ikonograficznych w Lubinie.

Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie organizuje XI Edycję Warsztatów  Ikonograficznych. Warsztaty odbędą się w dniach 5-11 luty 2018r. w budynku domu parafialnego przy ulicy 1 Maja 13B w Lubinie. Warsztaty poprowadzi ikonograf Jan Grigoruk.

Więcej informacji pod numerem telefonu:503722002.
Święto Bożego Narodzenia oczami najmłodszych parafian.

W dniu dzisiejszym, po nabożeństwie Świętej Boskiej Liturgii grupa najmłodszych uczniów Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego w Lubinie przedstawiła aranżację związaną z tematyką  święta Bożego Narodzenia. Między innymi usłyszeliśmy  kolędy  w wykonaniu dzieci. Po chwili cała cerkiew włączając się do  melodii ich wykonania  napełniła się  radością świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim uczestnikom , serdecznie dziękujemy i zapraszamy na wspólne kolędowanie w przyszłym roku.
Świąteczne życzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech  przeżywanie tajemnicy narodzin Chrystusa – Zbawcy rodzaju ludzkiego, prowadzi nas do pogłębionej refleksji  o Bogu, który jest Miłością. Niech ta prawda inspiruje i oświeca nasze myśli, słowa i uczynki w każdym dniu nadchodzącego Nowego 2018 Roku. 

                   Na zbliżające się  święta życzymy zdrowia, radości i Bożego Błogosławieństwa. Kolejny zaś  rok niech będzie czasem pokoju oraz wszelkiej pomyślności i realizacji własnych zamierzeń.

Redakcja, www.lubi.cerkiew.pl
Przedświąteczne przygotowania.

Dzisiejszego poranka nie sposób nie zauważyć większej niż zwykle aktywności przy lubińskiej parafii. Rozbrzmiewa radosna atmosfera przedświątecznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Kilkunastoosobowa grupa wiernych od rana przygotowuje świątynię do świąt ubierając choinki,  a także zmienia wystrój Cerkwi  na szczególnie uroczysty. Zdecydowanie można tu  zauważyć  ciepłą i miłą atmosferę wśród ludzi wykonujących pracę dla dobra Cerkwi.  Wszystko to  zwiastuje radość oczekiwania do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 
Z życia parafii.

W niedzielę 31 grudnia 2017r.  grupa uczniów  Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego, działającego przy Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie,  miała możliwość przystąpienia do szczególnego udziału, przeżywania  nabożeństwa  Świętej Boskiej Liturgii.   Uczniowie przedstawili bowiem owoc kilkumiesięcznej pracy przygotowującej ich do modlitwy  czytania w języku cerkiewnosłowiańskim III i VI godziny kanonicznej oraz czytania listów apostolskich. Młodzież  od września   2017r. pobierała naukę języka cerkiewnosłowaińskiego.  Na najbliższe tygodnie został ustanowiony w parafii harmonogram czytań dla poszczególnych osób, które opanowały naukę czytania SCS.  Ma to na celu wprowadzenia młodego pokolenia do jeszcze bardziej  aktywnego udziału w życiu liturgicznym Cerkwi.   Z tej okazji wszystkim podopiecznym  składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, sił duchowych , wytrwałości i  Błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym  Nowym 2018r. Roku.