1

Skład chóru parafialnego

Aktywna działalność parafialnego chóru powstała wraz z erygowaniem parafii w 1951r. Obecnie w skład chóru wchodzą, m.in.

1. Jarosław Pyrcz Dyrygent Chóru

2. Joanna Piżyk
3. Helena Chomiak
4. Anna Dydak
5. Maria Czyrniańska
6. Helena Witiak
7. Anna Porucznik
8. Olga Herbut

9. Agnieszka Repeła
10. Melania Felenczak
11. Emilia Repeła
12. Jarosław Pyrcz
13. Grzegorz Porucznik
14. Michał Porucznik.
15. Bazyli Dziadyk.
16. Bogdan Kaniuczok
17. Olga Kania
18. Michał Kowalczyk
19. Anna Chocholak
20. Józef Felenczak

Wykaz chórzystów ciągle ewoluuje ze względu na zaangażowanie w warsztatach śpiewu cerkiewnego.
Wszystkich chętnych zapraszamy na próby naszego chóru w każdy piątek o godzinie 17:00.

img_1558

img_1562

img_0906

 




Chór parafialny

   ► Skład chóru parafialnego
   ► Nuty pieśni cerkiewnych
   ► Teksty pieśni cerkiewnych
   ► Galeria chóru parafialnego

Terminarz niedzielnych czytań Apostoła w Cerkwi.
Lp. Niedziela – Data Imię i Nazwisko
1. Niedziela 12  po Pięćdziesiątnicy  – 30.08.2020r.

( Apostoł  1 Kor. 158 zaczało; 15,1-11)

                                                                     Ton3.

Michał Repeła
2. Niedziela 13 po Pięćdziesiątnicy –  06.09.2020r.

( Apostoł  Dz.Ap. 33 zaczało ; 13,25-32

Ton Święta.

Bogdan Kaniuczok
3. Świato Usiknowenija Czesnoj Hławy Św. Jana Predteczy  po Pięćdziesiątnicy  – 11.09.2020r.

( Apostoł  Rzym. 96 zaczało; 6,18-23.).

Ton3

Olga Kania/ Jarosław Pyrcz.
4. Niedziela 14  po Pięćdziesiątnicy  – 13.09.2020r.

( Apostoł  2Kor. 170 zaczało; 1,21-2,4).

Ton5

Radosław Szmajda
5. Niedziela 15  po Pięćdziesiątnicy  – 20.09.2020r.

( Apostoł  Gal. 215 zaczało; 6,11-18) i 2Kor. Zaczało 176, 4,6-15

                                                             Ton6

 

Filip Droździak

6. Świato Rożdestwo Preświatoj Bohorodyci

– 21.09.2020r.

( Apostoł Flp. 240 zaczało 2,5-11

                                                        Ton Święta.

 

Bazyli Dziadyk

7. Niedziela 16  po Pięćdziesiątnicy  – 27.09.2020r.

Świato Wozdwyżenia Czestnaho                                     i Żywotworiaszczoho Kresta.

( Apostoł  1Kor. 124 zaczało; 1,10-18).

Ton Święta.

 

Michał Repeła

8. Niedziela 17  po Pięćdziesiątnicy  – 4.10.2020r.

( Apostoł  1Gal. 203 zaczało; 2,16-20, i 2Kor. 182 zaczało, 6,16-7,1.

Ton8

Bogdan       Kaniuczok
9. Niedziela 18  po Pięćdziesiątnicy  – 11.10.2020r.

( Apostoł  2Kor. 188 zaczało 9,6-11.

                                                                  Ton1.

Marek Oleśniewicz
10. Świato Pokrowy Preświatoj Bohorodyci                                            

                                                       – 14.10.2020r.

( Apostoł Hbr. 320 zaczało; 9,1-7).

                                                         Ton Świata.

Olga Kania / Jarosław Pyrcz.

CZYTANIA GODZIN KANONICZNYCH

Lp. Niedziela – Data
1. Niedziela 12  po Pięćdziesiątnicy  – 30.08.2020r.

Czas 3 : Natalia Szpytko ;   Czas 6 : Radosław Szmajda.

2. Niedziela 13 po Pięćdziesiątnicy  – 6.09.2020r.

Czas 3 : Oliwia Andrejczyn ; Czas 6 : Patrycja Horbal.

3. Świato Usiknowenija Czesnoj Hławy Św. Jana Predteczy                                            

11.09.2020r.

Czas 3 : Anna Dębska;    Czas 6 : Emilia Repeła.

4. Niedziela 14  po Pięćdziesiątnicy  – 13.09.2020r.

Czas 3 : Helena Chomiak; Czas 6 : Filip Droździak.

5. Niedziela 15  po Pięćdziesiątnicy  – 20.09.2020r.

Czas 3 : Michał Repeła;   Czas 6 : Marek Oleśniewicz.

6. Święto Rożdestwa Preświatoj Bohorodyci  – 21.09.2020r.

Czas 3 : Emilia Repeła ; Czas 6 : Anna Dębska.

7. Niedziela 16  po Pięćdziesiątnicy  – 27.09.2020r.

Czas 3 :Helena Chomiak;    Czas 6 : Agnieszka Repeła.

8. Niedziela 17  po Pięćdziesiątnicy  – 04.10.2020r.

Czas 3 : Marek Oleśniewicz;    Czas 6 : Radosłąw Szmajda

  9. Niedziela 18  po Pięćdziesiątnicy  – 11.10.2020r.

Czas 3 : Natalia Szpytko;    Czas 6 : Oliwia Andrejczyn.

10. Świato Pokrowa Preświatoj Bohorodyci – 14.10.2020r.

                 Czas 3 : Anna Dębska; Czas 6 : Emilia Repeła.