Biblia w opowiadaniach dla dzieci.

Biblia w opowiadaniach dla dzieci została wydana z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski. Zawiera zbiór ponad 80 opowiadań – historii zarówno ze Starego, jak i Nowego Testamentu , cytaty do opowiadań, informacje-ciekawostki dla dziecka, pouczenia do codziennego życia wynikające z tekstu biblijnego oraz pytania sprawdzające wiedzę dziecka. Zarówno kolorowe ilustracje jak i teksty zostały przygotowane odpowiednio do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku szkolnym. Pięknie ilustrowane opowieści przygotowano specjalnie z myślą o współczesnym odbiorcy. Obok opisów wydarzeń znajduje się w niej słowniczek osób, miejsc oraz trudniejszych pojęć, który ułatwi młodym czytelnikom lekturę i pomoże zrozumieć biblijne wydarzenia.

Publikacja pomoże zaznajamiać dzieci z Pismem Świętym, uczyć chrześcijańskich postaw, a przez wyjątkowe ilustracje wykonane na podstawie ikon ukaże piękno ikonografii, która rozbudza duchowe zainteresowanie dzieci Słowem Bożym.

Może być wykorzystana nie tylko na lekcji, ale także w pracy w domu w gronie rodzinnym, może stanowić uzupełniający materiał w ramach realizowanych treści tematycznych w zakresie nauczania Starego i Nowego Testamentu. Biblia wydana jest w twardej oprawie, zawiera 224 strony.

Biblia do nabycia w Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie.