Darczyńcy Ukrainie

Nowy, dzisiejszy transport wyjedzie z Lubina w kierunku granicy. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

Drodzy Bracia i Siostry!

Parafia Prawosławna Świętej Trójcy w Lubinie organizuje pomoc ludziom dotkniętym wojną na Ukrainie. Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tą tragiczną sytuacją. To, co wydawało się niemożliwe w naszych czasach stało się faktem. Cierpią ludzie i potrzebna jest nasza pomoc!

Organizujemy zbiórkę potrzebnych rzeczy i produktów:

podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, itp.

– środki przeciwbólowe, bandaże elastyczne, gaziki, gazy jałowe, rywanol, wodę utlenioną, rękawiczki gumowe.

– pampersy, mleko modyfikowane dla niemowląt, jedzenie w słoiczkach dla małych dzieci, plastikowe łyżeczki do karmienia.

kawa, herbata, soki, napoje dla dzieci, itp.,suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie,  owoce, orzechy, bakalie, batony energetyczne,

itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,

–  płaszcze przeciwdeszczowe, baterie, ładowarki do telefonów, poverbanki, koce, pościel, śpiwory, termosy, kubki termiczne,

– kubki, talerze, sztućce jednorazowe,

–  konserwy, makaron, cukier, ryż,

– Osoby, które mogłyby zakwaterować, nawet tymczasowo na kilka dni, ludność przybywającą z Ukrainy, prosimy o kontakt telefoniczny: 503-72-20-02.

  • Zachęcamy wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy o pokój na Ukrainie i na całym świecie, do nabożeństw organizowanych w Parafii Prawosławnej Świętej Trójcy w Lubinie. Najbliższe nabożeństwo odbędzie się w środę 2 marca o godz. 17:00.