Nowy samochód dla lubińskiego hospicjum.

Lubińskie hospicjum otrzymało od Stowarzyszenia Palium nowiutki samochód. To właśnie nim medycy będą od tej pory dojeżdżać do pacjentów przebywających w domach. – To auto jest bardzo ważne, dlatego że w ciągu miesiąca przez nasze hospicjum domowe przewija się między 30 a 40 pacjentów, którzy wymagają tego, żeby lekarz i pielęgniarka dojeżdżali do nich codziennie, albo przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu – mówi Dagmara Janczak-Sondej, koordynator lubińskiego hospicjum.

Lubińskie hospicjum nie tylko zapewnia opiekę stacjonarną, u siebie przy ulicy Bema, ale również zajmuje się pacjentami przebywającymi w domach. Auto, którym dojeżdżali do nich medycy, wyjeździło już swoje i było bardzo zniszczone. Dlatego Stowarzyszenie Palium, które opiekuje się hospicjum, postanowiło kupić nowy pojazd.

– Hospicjum to jest nasza społeczna inwestycja. Powstało dzięki środkom przekazanym przez mieszkańców i dalej dbamy o to dobro. Dzięki państwu się nam udaje. Dziękujemy – mówi Zbigniew Warczewski, prezes Stowarzyszenia Palium, twórca hospicjum w Lubinie, zwracając się do lubinian.

Nowy samochód marki Kia kupiony przez Stowarzyszenie Palium już od dziś wyruszył w trasę do pacjentów.

– W najtrudniejszym czasie dla pacjenta rodzina chce zachować go w domu. Tyko część takich pacjentów może pozostawać pod opieką lekarzy i pielęgniarek, jednocześnie przebywając w warunkach domowych. Do takich pacjentów dojeżdżamy właśnie dzięki pojazdowi, który został ofiarowany przez Stowarzyszenie Palium naszemu hospicjum – mówi Małgorzata Bacia, prezes zarządu Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

– Pacjentów w naszym hospicjum domowym jest bardzo dużo, w różnych odległościach, rzędu nawet 30 km. To głównie mieszkańcy terenu gminy i powiatu lubińskiego. Z tego samochodu będzie korzystać pielęgniarka naszej hospicyjnej opieki domowej i lekarz. Korzystamy też z własnych samochodów, ale to nowe auto usprawni pracę naszych pracowników i pozwoli sprawnie dojeżdżać do pacjentów – mówi Dagmara Janczak-Sondej.

za: www.lubin.pl