Piąta niedziela Wielkiego Postu w Lubinie i pisanie pisanek.

Jak co roku w lubińskiej Cerkwi panuje zwyczaj dekoracji wielkanocnych jajeczek w piątą Niedzielę Wielkiego Postu tj. Niedziela Świętej Marii z Egiptu. W tym roku ten dzień rozpoczął się dla dzieci i młodzieży naszej parafii wspólną modlitwą, sakramentem Spowiedzi i Eucharystii podczas Świętej Boskiej Liturgii. Uczniowie Międzyszkolnego Punktu Katechetycznego w Lubinie chętnie uczestniczyli podczas nabożeństwa, chłopcy  przysługiwali  w Ołtarzu, dziewczęta śpiewały z chórem  nabożeństwo.

Po południu o godz. 15.00 rozpoczęły się warsztaty pisania pisanek. Na początku ksiądz Bogdan Repeła zwrócił się do zgromadzonych ze słowem pozdrowienia oraz życzeniami owocnej pracy, rozpoczynając zebranie wspólną modlitwą. Po modlitwie wszyscy przystąpili do działania. Kolorów, pomysłów i metod wykonania było wiele, każdy wykazywał wewnętrzny talent na swój sposób. Jedni woskowali, drudzy wyklejali, jeszcze inni używali techniki rytowniczej, jajeczka były piękniejsze z każdą kolejną minutą wprawy.

Po zakończonym spotkaniu, zadowoleni uczestnicy, efekty swojej pracy z radością zabrali do swoich domów, aby już niebawem własnoręcznie przygotowane pisanki przynieść w wielkanocnym koszyczku do poświęcenia.

Natalia Szpytko