Zebranie Redaktorów Prawosławnych Mediów Internetowych – Głos Wiary.

Działalność młodzieży prawosławnej z dwóch krańców Polski.

14 kwietnia 2022r. odbyło się spotkanie zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej z Lubina (diecezja Wrocławsko-Szczecińska)  z jego opiekunem duchowym, ks. prot. Bogdanem Repełą i prawosławną młodzieżą z Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Dubinach ( diecezja Warszawsko-Bielska), którego opiekunem jest ks. prot. Andrzej Busłowski.

Spotkanie dotyczyło funkcjonowania portalu internetowego i ,,Prawosławnego Internetowego Radia Głos Wiary online” którymi zebrana młodzież zajmuję się już od pewnego czasu. Głos Wiary online, to prawosławny portal, gazeta i radio internetowe, których inicjatorami są młodzi ludzie z Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Lubinie pod opieką ks. Bogdana Repeła, proboszcza Parafii Prawosławnej Św. Trójcy w Lubinie. Media te prowadzone są z błogosławieństwa Jego Ekscelencji, Najprzewielebniejszego Jerzego, Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławsko-Szczecińskiego.  Członkowie Bractwa Prawosławnego w Lubinie portal, radio internetowe  Głos Wiary prowadzą z wielkim zaangażowaniem. Do współpracy zaprosili już prawosławnych wiernych, a od jakiegoś czasu współpracują z młodzieżą prawosławną z Dubin, Hajnówki i okolic. W ramówce radiowej znajdziemy między innymi ciekawe audycje i  wywiady, tworzą kącik katechetyczny i wywiady tematyczne, można usłyszeć czytania fragmentów Pisma Świętego i żywotów świętych , a także bajki religijne nagrywane przez członków redakcji. Pierwsze spotkanie osób, które wyraziły chęć działania w radiu i portalu internetowym odbyło się online. Było ono bardzo owocne i skłoniło do spotkania się na żywo! Spotkanie zorganizowane przez Zarząd  BMP w Lubinie, ich opiekuna o. Bogdana Repeła i parafię prawosławną w Dubinach miało na celu opracowanie planu dalszej działalności, wymienienie się uwagami, spostrzeżeniami, nowymi pomysłami, ale przede wszystkim miało na celu zintegrowanie prawosławnej młodzieży.  Wspólnie spędzone chwile, rozmowy, zbudowały wyjątkowe relacje i wykreowały niezwykłe więzi.  Jest nam niezmiernie miło, że młodzież, którą dzielą kilkusetkilometrowe odległości chce być ambasadorami prawosławia nie tylko w swoich parafiach, ale także na falach radiowych, w nowych formach przekazu. BMP w Lubinie zaprasza prawosławną młodzież z całej Polski do współpracy z portalem i radiem Głos Wiary Online! Jeśli chcesz nagrać audycję, przeczytać fragment z Pisma Świętego, z żywotów świętych, nagrać reportaż, czy ciekawą audycję redakcja radia Głos Wiary zaprasza do kontaktu.  Nie musisz mieć doświadczenia, wystarczy, że wykażesz się chęcią i zaangażowaniem,  będziesz chciał/a rozpocząć z nami ciekawą przygodę,  pisząc z nami na łamach naszej gazety, czy portalu internetowym, lub nagrywając audycje do prawosławnego radia internetowego  Głos Wiary, zapraszamy!

Jeśli chcesz zostać redaktorem lub prezenterem Głosu Wiary zgłoś się pisząc pod adres redakcja@gloswiary.online.

Plany na dalszą wspólną działalność już są. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą uda się je zrealizować. Do następnego spotkania!

Tymczasem zapraszamy do śledzenia portalu internetowego a w radiu życzymy miłego odsłuchu audycji przygotowanych specjalnie dla Was.

Redakcja Prawosławnych Mediów Internetowych Głos Wiary.

https://gloswiary.online/

fotorelacja: